APLIKACE: Booxy – místo, kde knihy ožívají

Dnes vám představím jednu z mých oblíbených aplikací, která se zaměřuje na knihy. Kdo je čtenář, určitě zná webovou stránku Databáze knih. Můžete se zde zaregistrovat a vytvářet si seznamy, stejně tak je zde i bazar aj. Bohužel této stránce chybí aplikace, díky které by bylo jednodušší fungovat zde přes účet. Naštěstí jsem někdy před rokem narazila právě na aplikaci Booxy, která je stejně zaměřená jako zmiňovaná stránka Databáze knih.

Jak jsem již psala, i zde si můžete vytvářet knižní seznamy, ať už se jedná o Přečtené, Chci si přečíst, Wishlist nebo Knihovna a další. Najdete zde téměř každou knihu, stejně tak jejího autora, včetně recenzí a diskuzí k dané knize. Kdo si knihu nechce kupovat novou a nemá možnost si jí půjčit v knihovně, určitě uvítá bazar, kde uživatelé prodávají své knihy dál.

Pokud máte nějakou knihu doma a chcete si ji přidat do svého seznamu, jednoduše stačí naskenovat čárový kód z knihy a okamžitě se vám načte do aplikace. Je to opravdu jednodušší a přívětivější způsob, pokud máte knih několik a nechtějí se vám jedna po druhé vypisovat do vyhledávače.

Zároveň aplikace nabízí několik diskuzních fór, kde můžete probírat daná témata či knihy a třeba se tak seznámit s novými lidmi, kteří mají stejné zájmy.

Jestliže si přidáte jednu z knih do seznamu Právě čtu, můžete si zde zaznamenávat svůj pokrok pomocí počtu přečtených stran a nemusíte tak neustále hledat záložky, pokud máte pokaždé problém nějakou najít jako já (ale teď vážně, kam pořád mizí?). V aplikaci najdete také různé články a delší recenze.

Na vašem profilu vidíte shrnutí, kolik knih jste již přečetli a kolik si jich plánujete přečíst. Taktéž zde dostáváte různé odznaky za splnění určitých činností.

Myslím, že aplikace je velmi přívětivá pro všechny čtenáře, kteří si rádi zapisují a evidují seznamy knih, a kteří se rádi stanou součástí této komunity. Já osobně bych uvítala příjemnější a čistší vzhled aplikace, ale určitě mi to nijak nevadí v jejím používání. S aplikací jsem velmi spokojená a proto ji ráda doporučuji dál.

Aplikace je dostupná na Android i na IOS, viz. níže.

You Might Also Like

10 Comments

 1. Adyna

  Tyjo o téhle aplikaci jsem neměla ani tušení, ale už stahuju!:D Vypadá to super:)

  1. T.

   Jsem ráda, že se líbí! 🙂

 2. Jana

  Tak o této aplikaci jsem ještě vůbec neslyšela, takže jsem ráda, že si o ní napsala článek! Okamžitě si ji stahuji. Taky jsem na Databázi knih, ale rozhodně to není takto vymakané, jako v této aplikaci 🙂

  1. T.

   Tak to mám radost, že jsem Ti ji mohla doporučit! 🙂 Přesně jak píšeš, databáze bohužel není tak vymazlená.

 3. Michaela

  Hned si jdu aplikaci stáhnout! <3

  1. T.

   Tak to jsem nadšená ☺️

 4. Terka

  To je super apka, neznám ji :). Ale asi bych byla líná si poznamenávat stránky, kde jsem skončila :D.

  1. T.

   Tak zrovna ty stránky si také moc nepoznamenávám 😁

 5. WantbefitM

  Aplikaci neznám, ale vypadá fakt dobře týjo! Já jsem spíš teda ten rekreační čtenář, ale tipů není nikdy dost 🙂 A také jsem přemýšlela, co s knížkami, které si už po druhé chtít číst nebudu 😀

  WantBeFitM

  1. T.

   Tak je tam zkus nabídnout na bazar, určitě je udáš ☺️ Nebo nějakou soutěž, to také potěší ☺️

Leave a Reply