KNIHA: Ty / Caroline Kepnes

Ahoj, v dnešním článku Ti představím mou oblíbenou knižní sérii, která se skládá ze dvou knih. Konkrétně Ti představím tedy první díl.

První díl této série se jmenuje Ty a druhá kniha nese název Skrytá těla. Obě knihy se řadí do žánru Thrillerů a napsala je velmi šikovná spisovatelka Caroline Kepnes. Ty vyšla roku 2015 a Skrytá těla v roce 2016, což je k mému údivu fakt už dávno. Přesto se však tyto knihy řadí k mým TOP knihám a do dnes je mám vystavené v knihovně.

Věřím, že pro spoustu lidí tyto dvě knihy nebudou novinkou, jelikož byl již natočen i stejnojmenný seriál Ty, který můžete najít na platformě Netflix. Knihy chci i přesto doporučit, jelikož patří mezi mé oblíbené a tak si určitě zaslouží zařazení do kategorie Favorites.

K první knize jsem se dostala tehdy úplnou náhodou. Sháněla jsem nějaký dobrý thriller nebo detektivku, když v tom jsem v Knihy Dobrovský narazila na tuto knihu. Ihned mě zaujala její obálka a přestože se říká “Nesuď knihu podle obalu”, já to tenkrát udělala hodně rychle. Jakmile mě nějaká kniha zaujme, samozřejmě si nejdříve přečtu její popis a pak zabrousím na první stránku, kterou si přečtu (někdy celou, někdy mi stačí část). Zjistím díky tomu, jakým stylem je kniha psaná a zda mi daný styl vyhovuje. U knihy Ty mě styl psaní okamžitě zaujal a já se ihned začetla dál. Ty je psaná tak, jako kdyby hlavní hrdina mluvil přímo na vás a tak je jasné, že jste okamžitě vtáhnuti do děje, ať už chcete nebo ne.

Anotace (zdroj databazeknih):

Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky.

Když Guinevere Becková vkročila do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více sexuální přitažlivosti než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal.

Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Když v následujících dnech její svět rozmetá série velmi nešťastných a dosti podivných náhod, je Joe jediný, kdo jí nabídne pomoc a útěchu. Ale to není zdaleka všechno, co je své vyvolené připraven poskytnout! Je s ní i ve chvílích, kdy to jeho vyvolená netuší – dokonce i když o to ani nestojí. On přece ví nejlíp, co je pro ni dobré, a ve své velkodušnosti dokonce přehlíží i vady, které se skrývají za Guineveřinou dokonalou fasádou.

Tento příběh mě okamžitě zaujal, protože v té době mě hodně bavili témata o stalkerech. Bylo to, jako kdyby si ta kniha našla spíš mě a já ji samozřejmě musela ihned koupit. Přečtenou jsem ji měla snad za 2 dny a ihned jsem ji doporučovala mým kamarádkám. Z chování hrdiny Joe vás po čas knihy někdy vážně mrazí, ale zároveň se vám podivným způsobem dostane pod kůži a nakonec s nim vlastně soucítíte. Samozřejmě ne každý to tak má, ale já i všechny moje kamarádky jsme to tak měly. Joe je opravdu výborně napsaná postava, které je mi vlastně líto a moc jsem si ho jako postavu oblíbila, přestože dělal, co dělal. Určitým způsobem je mi vlastně sympatický, je to ublížená duše, která má pokřivený obraz o lásce, ale strašně po ni touží. Naopak Guinevere mi moc sympatická nebyla, ale ne nijak zvlášť, co by mi ve čtení knihy vadilo. Joe v knize promlouvá přímo na Guinevere, tudíž máte spíše pocit, že mluví na vás. Pokud bych to měla srovnat se seriálem, tak v seriálu byla o sto procent otravnější a nesnesitelnější. Celkově na mě však tato kniha udělala obrovský dojem, jelikož jsem v té době nečetla nic podobného a určitě ve mě zanechala spoustu pocitů. Líbil se mi styl napsání, stejně tak celkový děj, rychlý spád a nahlédnutí do mysli stalkera. Autorka to zvládla bravurně podat a převtělit se do muže, který je posedlý ženou. Není tedy divu, že jakmile jsem se dozvěděla, že bude další díl, nemohla jsem se dočkat.

Další díl, jak jsem již zmínila, nese název Skrytá těla. Tento díl vám však představím třeba někdy jindy, protože bych nerada spoilerovala první díl, pokud by si ho chtěl někdo přečíst.

Mějte se krásně!

You Might Also Like

10 Comments

 1. Adela

  Co se týče TY ve filmové podobě, viděla jsem asi 10 minut a musela jsem to vypnout. Věřím, že věhlas má oprávněně, ale psychicky jsem to fakt nedávala. Což je asi i důkazem dobrého zpracování. Ovšem kdybych se pustila do knižní podoby… To bych se dlouho nevyspala. 😀

  1. Adéla T.

   No, je fakt, že toto téma není pro každého! 🙈 Mě osobně to spíš fascinuje než děsí 😁

 2. BarbaraS

  Thrilleri zbožňuji a tato vypadá velmi zajímavě. Překvapuje mě, že jsem na ni nenarazila. Přitom knihy dobrovsky prolézám snad každý den.
  Určitě si ji objednám. Moc děkuji za tip.

  1. Adéla T.

   Jee tak to si mi udělala radost! Doufám, že se Ti bude líbit 🙏🏻💛

 3. Petra

  Thriller jsem snad nečetla vůbec nebo možná jeden. /plně to není můj žánr, mám raději nenáročné čtení 🙂

  1. Adéla T.

   Chápu ☺️ Pro mě třeba thrillery jsou nenáročné čtení 😁

 4. Leník

  Sérii neznám, ale vypadá hodně zajímavě.
  Přesně jak říkáš. Knihy by se neměly vybírat podle obalu, ale podle mě to většina čtenářů dělá, protože obal nás přeci zaujme jako první :D. Potom si přečtu zadní strany knihy, o čem je a poté buď koupím/půjčím, nebo ne.

  1. Adéla T.

   Přesně tak, proste to je první co vidíme 😁🙏🏻

 5. Barborah

  Já jsem viděla seriál právě na Netflixu, a moc mě bavil, knihy jsem nečetla, ale věřím, že jsou super!

  1. Adéla T.

   Knihy jsou (jako skoro vždy) lepší, ale seriál příjemně překvapil! ☺️

Leave a Reply