Moje skincare rutina

V poslední době jsem se hodně zaměřila na vylepšení mé skincare rutiny, ať už té denní nebo noční. Faktem je, že jsem péči o pleť dříve hodně zanedbávala a myslela jsem si, že odlíčení pleti a nanesení krému prostě stačí.

Popravdě jsem se o toto téma nikdy moc nezajímala, nevěděla jsem, co a jak a také mě to moc nebavilo. Nedávno jsem si z toho však udělala krásný rituál, který beru jako péči o sebe a čas pouze pro mne. Cítím se při tom úplně jinak než dříve a dokonce jsem si to začala také užívat. Došlo mi, že o sebe musím pečovat i v tomto směru a proto jsem se rozhodla sepsat dnešní článek, abych k tomu třeba někoho inspirovala.

O péči o pleť jsem se začala zajímat hlavně díky tomu, když jsem jednoho dne narazila na YouTube kanál Skincare s Karol. Karol je velmi příjemná dívka, která na svém kanálu radí, jak se starat o pleť, jaké složky kosmetických produktů jsou dobré a na co, jakým chybám se vyvarovat aj. Díky ní mohu říct, že má skincare rutina je o 100% lepší a jsem za to vděčná, proto ji s nadšením doporučuji dál.

Má ranní a noční rutina se od sebe navzájem moc neliší, snad jen pouze produkty.

1. Vyčištění pleti

Základem je vždy nejdříve vyčistit pleť od veškerých nečistot posbíraných za celý den či noc, abychom následně mohli pleť vyživit. Vyčištění můžeme provést pouze obyčejnou vodou, nebo to spojit s čistícím gelem. Probíhá to tedy tak, že si pleť opláchnu vodou a na vlhkou pleť nanesu čisticí gel zhruba o velikosti hrášku. Krouživými pohyby pleť vyčistím pomocí prstů nebo použiji kartáček na pleť. Momentálně testuji Hautrein pleťový mycí gel od Balea proti akné. Dříve jsem používala Acneclear od Dermacol a hodně jsem byla spokojená také s Pure Active ExfoBrusher od značky Garnier. Občas také po vyčištění pleti použiju nějakou plátovou masku, nejčastěji od značky Balea.

2. Tonikum

Po očištění pleti přichází na řadu tonikum a já používám konkrétně Clear pleťové tonikum bio zelený čaj od Alverde, které dokonale voní. Na pleti je moc příjemné a já naprosto zbožňuji ho používat. Tonikum slibuje sjednocení pleti a redukci pupínků. Na pleť ho nanáším klasicky pomocí vatového tamponu a chvilku počkám, než se produkt vsákne do pleti.

3. Sérum

Při mé ranní skincare rutině používám pleťové sérum s vitaminem C od značky Balea. Vitamin C se v poslední době stal hodně doporučovaným produktem v péči o pleť. Sérum chrání pleť před škodlivými vlivy, rozzařuje a vyhlazuje pleť, stejně tak pleť intenzivně hydratuje a měl by vyhladit vrásky. Při večerní rutině používám kyselinu hyaluronovou, která (jak již všichni jistě vědí) zlepšuje hydrataci pleti a její pevnost. Tuto kyselinu naše těla tvoří přirozeně a s přibývajícím věkem nám ubývá a právě proto je důležité doplňovat ji takto uměle.

4. Krém

Jelikož se po aplikaci séra doporučuje pleť ještě více vyživit a hydratovat, další na řadu přichází pleťový krém. Ráno používám pleťový krém s vitaminem C od Baley, který je ze stejné řady jako již zmiňované sérum s vitaminem C. Večer používám hutnější krém, konkrétně Pate Grise NUIT od značky Payot, který je hlavně na akné a zároveň pomáhá pokožce detoxikovat během noci.

5. SPF

Pátý bod se vztahuje pouze k mé ranní skincare rutině, jelikož se jedná o použití produktu s SPF – tedy produkt na opalování. Je obecně známo, že SPF se často nachází již v denních pleťových krémech, ale jeho účinnost takto v krému bohužel pokulhává. Právě proto se doporučuje ještě po nanesení denního krému použít čistě SPF produkt. Ať už se jedná o krém, mléko či sprej – každému vyhovuje něco jiného. Je důležité používat každý den SPF, aby pleť předčasně nestárla, jelikož sluníčko naši pleť vysušuje a zatěžuje, což se na ni pochopitelně podepíše. Vůbec není pravda, že při použití SPF se nemůžete opálit a proto bych se nebála ho začít pravidelně používat. Já osobně teď používám sprej na opalování Sport OF30. Zvolila jsem sprej, protože mi to přijde jako nejjednodušší volba a také ho mohu kdykoliv během dne reaplikovat. SPF30 jsem zvolila z toho důvodu, že s použitím SPF teprve začínám a nechtěla jsem si hned zvykat na silnější.

Samozřejmostí pro zdravě vypadající pleť je také pitný režim, zdravá strava, pohyb a dostatek spánku. Můžete si nakoupit jakékoliv drahé produkty, ale to ještě neznamená, že vaši pleť zázračně zachrání. Důležité také je používat produkty pravidelně a neměnit je každým dnem, jinak nemají šanci začít fungovat a správně se starat o vaši pleť.

Jak jste si mohli všimnout, v mé skincare rutině se nenachází nikterak drahé produkty či značky. Já jsem opravdu dlouhou dobu spokojená se značkou Balea od DM drogerie, jelikož mi produkty často vyhovují a zároveň to neleze moc do peněz.

Tak to by bylo k mé skincare rutině vše a já se na vás těším zase u dalšího článku. Nezapomeňte mi dát vědět dole v komentářích, jak vypadá vaše skincare rutina a zda vás péče o pleť baví.

Mějte se krásně!

You Might Also Like

11 Comments

 1. Luci

  Krásný článek! Já a moje skincare v minulosti byl taky případ… 🙈 Pořád to není perfektní a mám mezery, ale on člověk prostě až s věkem dojde k tomu, že (nejen) pro tu pleť musí něco udělat a že nejhorší co můžeš, je jít spát neodlíčená!!! 😬😀
  Na ten denní krém i sérum od Balea musím mrknout, vypadá úžasně a recenze taky! A děkuju osobně i za ostatní tipy. 🥰

  1. Adéla T.

   Moc Ti děkuji za tak milý komentář! Máš naprostou pravdu, člověk k tomu musí dozrát 😁🙏🏻

 2. Barborah

  Baleu mám také hrozně ráda, jen ji bohužel v UK neseženu :/
  Také si zakládám na kvalitní skincare rutině, v poslední době jsem si velmi oblíbila The Ordinary, Too Faced a Lush a nikdy jsem neměla lepší pleť. Stále mám i nějaké produkty, které bych velmi ráda vyzkoušela, tak postupně 🙂

  1. Adéla T.

   Jakto? To je tedy vážně škoda! 😔
   The Ordinary mě hrozně láká a pravděpodobně v blízké budoucnosti také zkusim nějaký jejich produkt ☺️

 3. Journey to experience

  Krásný článek! Značku Balea mám také moc ráda, je cenově dostupná a má krásné voňavé produkty (sprcháče, šampóny atd.) Na pleť momentálně používám jen micelární vodu od značky Astrid, která je také cenově dostupná 🙂 a denní krém, ale až půjdu okolo DMka, chci se tam na pár produktů podívat a trošku se taky zaměřit na nějakou rutinu, pravidelnost používání určitých produktů 😊.

  1. Adéla T.

   Děkuji Ti! 💛
   Také jsem používala i micelární vodu, důležité je po jejím nanesení si umýt obličej vodou, aby pleť “nevrzala” ☺️ Ve vylepšení tvé skincare rutiny ti fandím a doufám, že ti to pomůže ☺️ Přeci jen skincare je hlavně o prevenci

 4. discoveringglam

  Super článok. Ja som ešte nič neskúšala z veci ktoré si tu dala.

  DISCOVERINGGLAM

  1. Adéla T.

   Určitě je doporučuji ☺️ Díky za komentář!

 5. Leník

  Bohužel s péčí o pleť nemám dobré zkušenosti. Na podzim mi známá doporučila produkty od Mary Kay, pár dní jsem je používala a pokožka se mi hrozně zhoršila. Byla suchá, pálila, bolela, praskala. Byla jsem ráda, že se nosí roušky a nikdo mě nevidí… Dokonce i úsměv nebo pozření jídla bylo velmi namáhavé. Od té doby nic na pleť nepoužívám, jen si ji každý večer myji teplou vodou a klasickým mýdlem. Bojím se zkoušet další produkty, bylo to opravdu hodně nepříjemné…

  1. Adéla T.

   To je mi moc lito! 🙈 Já naštěstí žádnou takovou reakci na produkty neměla. Možná ti v te dané kosmetice vadila nějaká složka nebo byly produkty moc silné a nevhodné pro tvůj typ pleti.

 6. WantbefitM

  Svojí skin care rutinu jsem také začala řešit až relativně nedávno 🙂 ráno si teda umývám obličej jen studenou vodou, ale chtěla bych začít používat i ten krém SPF, hodně jsem o tom četla. První dva kroky mám stejné, nepoužívám sérum ani krém, dávám si vyživující růžový olej 🙂

  WantBeFitM

Leave a Reply