APLIKACE: Card Diary – kartový deník

Nedávno jsem si pročítala svůj blog a všimla jsem si, že jsem napsala pouze jeden článek spadající do kategorie oblíbenci, kde doporučuji nějakou aplikaci – konkrétně APLIKACE: Booxy – místo, kde knihy ožívají.

Rozhodla jsem se tedy sepsat vám tip na další aplikaci a tou je Card Diary, která je dostupná na Android i iOS. Pravděpodobně jediný rozdíl je v tom, že na Android se jmenuje Oak diary, ale samozřejmě to nemohu s jistotou říct, protože používám verzi na iOS. Jedná se o minimalistický deník, který můžete doplnit o pár fotografií a zapsat si zde cokoliv, co uznáte za vhodné.

Již delší dobu jsem si chtěla psát pravidelně deník a jelikož jsem ho chtěla mít neustále u sebe, hledala jsem spíše elektronickou podobu, která by mi vyhovovala. Po vyzkoušení několika aplikací jsem asi před měsícem narazila právě na Card Diary a ihned mi neskutečně sedl zpracováním.

Nabízí verzi zdarma, ale i premium, které je doplněno o několik funkcí – přidání videa, úprava textu, různé fonty, přidání nálady, tmavý režim a export v PDF. Já momentálně využívám verzi zdarma a za mě je dostačující, protože nabízí základ v podobě psaní textu, přidání fotografií, ale i přidání počasí, lokace, tagů a upozornění. Ke každému měsíci si také můžete přidat hlavní fotografii, díky které to vypadá pěkněji.


Premium verze stojí tuším 29 Kč měsíčně nebo 219 Kč na rok, což je za mě velmi přijatelná cena, ale nevím zda se já sama pro tuto koupi někdy rozhodnu, protože, jak jsem již psala, pro mě je základní verze dostačující.

Samotný deník je moc hezky zpracován a lahodí mému oku. Je to zkrátka přesně můj styl a nic mi neruší jeho používání. Při denních zápisech používám většinou aktuální fotografie z mého života a jestli žádnou ten den nemám, najdu na Pinterestu fotku týkající se něčeho, o čem zrovna píšu.

Zatím si zapisuji denní poznatky a zážitky pravidelně, a moc mě to baví. Každý den sepíšu, co se událo, jakou jsem měla náladu, co jsem se dozvěděla nového, za co jsem vděčná, co bych v budoucnu měla/chtěla udělat jinak aj. Také zde píšu každý den něco hezkého o sobě, abych o sobě začala přemýšlet v trochu pozitivnějším smyslu a měla ze sebe lepší pocit, což zatím celkem funguje.

Pokud vás aplikace zaujala, můžete ji stáhnout zde po kliknutí na tlačítko: