CHALLENGE: Hot Girl Summer Sculpt

Poslední dny jsem měla problém znovu se zařadit do režimu cvičení. Do nedávna jsem cvičila podle Pamely Reif a moc mě to s ní bavilo, ale najednou se k ní nějak nedokážu vrátit.

Na jedné Vinted diskuzi jsem o ní četla, že neprovádí své cviky moc správně a že si nejedna dívka kvůli jejímu cvičení ublížila. Převážně se v diskuzi objevovaly stížnosti na bolavá záda a na to trpím i bez Pamely. Nehledě na to, že v jejích týdenních plánech se začaly videa hodně opakovat a mě to zkrátka přestalo bavit. Díky tomu jsem začala cvičení flákat a poté mě už úplně demotivovalo cvičit s ní dál. Přesto jsem ji dala ještě šanci a sestavila jsem si svůj plán zaměřený na partie, které chci převážně cvičit, ale.. upřímně? Nedokopala jsem se k tomu a tak jsem to vzdala.

Tápala jsem, co cvičit a podle koho, jelikož žádná aplikace zaměřená na cvičení mi nevyhovovala a prostě mě moc nenaplňuje cvičit jen tak. Baví mě cvičit podle videí s někým, protože mám pak pocit, že v tom nejsem sama a více mě to motivuje.

Včera na večer jsem z toho ale už byla zoufalá a vzpomněla jsem si na Blogilates, nebo-li Cassie Ho, podle které jsem již cvičila v dřívější době. Shodou okolností vydala 14 denní výzvu s názvem Hot Girl Summer Sculpt, která začala včera, tedy 3. května. Den jsem sice prošvihla, ale to vůbec nevadí, protože jsem začala hned dnes (samozřejmě prvním dnem programu).

Cvičení pilates s Cassie mě dříve hodně bavilo a je fakt, že už po měsíci cvičení jsem viděla výsledky, ale hlavně – cítila jsem se díky ní lépe po psychické stránce. Na Cassie mi občas vadilo snad jen to, že někdy až moc mluví a to byl hlavní důvod, proč jsem si od ní musela dát pauzu. Dříve mi to vůbec nevadilo, právě naopak, kolikrát se rozpovídala o nějakém tématu a díky tomu cvičení neuvěřitelně uteklo. Dala jsem ji tedy opět šanci a stáhla si její aplikaci s názvem Body, kde je tento 14 denní plán zdarma. Součástí plánu je také jídelníček, což je podle mě skvělé a moc to cením, přestože ho nejspíš nevyužiji – pokusím se o zdravou stravu sama, takže wish me luck.

Dnes jsem cvičila dopoledne, jelikož jsem byla objednaná k zubaři a tak jsem nešla do práce. S prvním videem „Head To Toe Tone“ jsem byla moc spokojená, Cassie mě ihned namotivovala a překvapivě jsem celé video zvládla odcvičit, přestože jsem poslední dny vůbec nic nedělala. Cítila jsem u toho svaly, které jsem ani nevěděla, že mám (s nadsázkou) a věřím, že tuhle výzvu zvládnu dokončit. Cítím se natěšeně a nemohu se dočkat, až budu moct zítra zase cvičit a přesně tento pocit mi v posledních dnech šíleně chyběl a jsem ráda, že je opět zpět.

Samozřejmě nečekám, že hned zhubnu o nějaká velká čísla, spíše mi jde hlavně o to, dostat se opět do formy a zajet si zase ten zvyk, že cvičím a hýbu se. Jsem zvědavá, co mi tato challenge přinese a věřím, že se po jejím skončení budu cítit stokrát lépe.

Po dobu mého necvičení jsem si za to nijak nedávala bídu a ani si to nevyčítala. Někdy to tak holt je a člověk to musí jen přijmout, nesoudit. Byla jsem naopak velmi kreativní, psala jsem články a byla aktivní zde v internetovém světě. Trávila jsem čas se svou rodinou a získala novou kamarádku. Beru to tak, že tento čas byl myšlený strávit jinak a já mohu s klidem říct, že jsem ho využila naplno.

Tímto článkem jsem Ti jen chtěla sdělit, že je občas v pořádku, nevědět kudy kam a dát si od něčeho pauzu. Občas je to zkrátka potřeba, vždy to pravé přijde přesně v ten pravý čas a pokud nevíš, co právě teď cvičit, můžeš se inspirovat mnou a přidat se k výzvě.

Mějte se krásně a držte mi palce!