DIY: LED neon sign

Ahoj a vítej u dalšího článku, tentokrát vůbec poprvé je to DIY – Do It Yourself.

Jestli mě sleduješ na instagramu, kde jsem jako @callmeadelaine, jistě už víš, že jsem si v bytě vytvořila nový gaming koutek s PC. Mám ho v místnosti, kterou máme navíc, hned vedle přítelova stolu, takže máme každý svůj prostor na hraní PC her, které hrajeme ať už každý sám nebo společně.

V rámci této přeměny jsem si koutek samozřejmě chtěla nějak vyzdobit a jelikož nejraději a hlavně nejčastěji hraji The Sims 3, rozhodla jsem se dekorace zaměřit právě tímto směrem. Jako první jsem zvolila absolutně jednoduchou dekoraci v podobě tří obrazů na zeď nad obrazovku – dva minimalistické obrázky herních ovladačů a mezi ně jsem dala obraz skládající se z několika menších obrázků právě s tématikou The Sims.

Při hledání inspirace jsem narazila na LED neon sign diamantu (plumbob) The Sims – jedná se o zelený diamant, který má hra v logu a aktivní simík nad hlavou. Okamžitě jsem se do toho zamilovala a našla jsem tento produkt na etsy, problémem však bylo, že jeho cena se pohybovala od 3500Kč v závislosti na velikosti. To pro mě je opravdu velká částka za takovou dekoraci a proto jsem začala zjišťovat, zda bych si to nemohla nějak vytvořit sama doma a díky tomu dnes vznikl tento článek.

Co budete potřebovat na výrobu:

  • LED kabel (objednala jsem na Aliexpress 3m za 139Kč na baterky)
  • Tavnou pistoli (koupila jsem v Action asi za 80Kč)
  • Podklad (karton, dřevo nebo plast – já zvolila karton)
  • Nůžky
  • Tužku, případně gumu

Postup:

Jako první jsem si předkreslila tvar, abych věděla kudy mám kabel vést a zda mi bude stačit jeho délka – rozhodla jsem se nejdříve pro jednodušší tvar v podobě mraku (modrý kabel) a poté Sims (zelený kabel). U Sims tvaru jsem si ještě očíslovala čáry, abych měla tvar jedním “tahem”.

Následně jsem si udělala díru skrz podklad tam, kde budu začínat vést kabel a z druhé strany připevnila kabel pomocí washi pásky, aby se mi nehýbal.

Skrz vytvořenou díru jsem protáhla kabel na přední stranu a pak už postupně přilepovala kabel pomocí tavné pistole. U mraku jsem přilepila kabel až do konce a na konci protáhla znovu skrz díru. U Sims jsem si vytvořila děr více, abych měla trochu ostré hrany.

U tohoto LED kabelu je výhoda, že jakmile vám přebývá, můžete ho jednoduše ustřihnout a kabel bude stále svítit. Zastřihla jsem ho tedy z druhé strany podkladu a přilepila jeho konec, aby neodstával. A máme hotovo!

Nebudu vám lhát, práce s tavící pistolí nebyla nejjednodušší a byl z toho celkem nepořádek. Přestože výsledek není dokonalý, jsem s tím spokojená, obzvlášť se Sims diamantem – mrak byl spíše zkušební a nevím, zda ho vůbec někam dám. Vyšlo mě to na pár korun, zkusila jsem si něco nového a svůj dekorační účel to splní.

Jak se vám výsledek líbí? Dejte mi vědět v komentářích.
Děkuji vám za pozornost. Mějte se krásně 🤍