Doller – pomocník na cestě za svými sny

Máš velké cíle, ale nemůžeš se posunout? Doller je parťák, který ti k nim pomůže.

Těmito slovy definují diář Doller na svém webu. Jak jsem již zmínila, Doller je diář, který je nedatovaný a motivační. Sehnat ho můžeš buď v černé nebo světle růžové barvě. Má zároveň několik verzí, ať už šestiměsíční nebo dvanáctiměsíční a na výběr máš z českého, slovenského nebo anglického jazyka. Dalším plusem je určitě fakt, že je to český výrobek.

Hned na úvodní straně tě přivítá věta „VĚŘÍME V TEBE #zijsvesny“ a pod tím máš prostor pro své jméno, e-mail a odměnu v případě ztráty a nálezu. Na další straně je poměrně delší text, který tě motivuje. Následující dvoustránka se skládá z „Kým jsem za 5 let“ a „Roční cíle“, což jsou věci, které je fajn si hned na začátku vyjasnit, aby ses měl/a od čeho odpíchnout.

V Dolleru nesmí chybět ani snář, kde tě čekají kategorie „Chci se naučit“, „Chci zažít“, „Chci navštívit“ a „Chci si pořídit“. Zde se nachází spousta místa, kam můžeš psát, kreslit či malovat. Doller je jak pro kreativce, tak pro lidi, kteří v tom chtějí mít čisto a stačí jim obyčejné zapisování, což si myslím, že je opravdu skvělé a moc to na tomto výrobku cením.

Poté již následuje klasicky rozpis na celý jeden měsíc. Vždy je první dvoustrana s čísly, kde si označíš číslo měsíce, a na druhé straně se nachází citát (pokaždé jiný). I zde máš spoustu prostoru pro tvoření, kreslení či nalepení fotografií.

Dále je klasická tabulka na celý měsíc, kam si vepíšeš datumy a vedle měsíční cíle – tedy cíle, které chceš (a budeš se snažit) splnit daný měsíc. Tabulka je na 5 týdnů, což ne u každého měsíce vyjde ale v tom případě dál pokračuješ u dalšího měsíce, v čemž nevidím žádnou překážku či problém. Jak vidíš, já si u svých cílů píšu srdíčka, která po splnění vybarvím. Mě osobně se to líbí více, než obyčejné tečky.

Poté se již nachází rozpis na jeden celý týden, kde nechybí prostor pro „Priority“, „Zavolat“, „Nápady – Poznámky“ a samozřejmě „Týdenní cíle“. V těchto cílech si píšeš menší kroky k dosažení těch měsíčních. Na každý den je tu kolonka „Cíl“ a linky od 6h do 22h. Mě osobně tento rozpis vyhovuje více, než na stojato. Celkový vzhled je celistvý a příjemný na pohled. Jediné, co nepoužívám, je kolonka „zavolat“, ale to nevadí – píšu si tam něco jiného.

Na konci každého měsíce najdeš ještě dvoustranu „Shrnutí měsíce“, která obsahuje „Splněné cíle“, „Nesplněné cíle“, „Pozitiva“ a „Negativa“. Zkrátka prostor pro zhodnocení celého měsíce, co se ti podařilo a co nikoliv.

Úplně na konci diáře najdeš také několik prázdných a linkovaných stran pro poznámky, za kterými je ještě mapa celého světa, kde si můžeš označovat místa, která si navštívil/a.

Dříve jsem používala Doller spíše jako deník či záznamovou/vzpomínkovou knihu a neuměla jsem úplně využít jeho celý potenciál. Dnes již sázím spíše na minimalismus, který je zároveň velmi funkční a jelikož v jednoduchosti je prostě krása. Momentálně mám svůj třetí, opět růžový. Zde můžeš vidět mou tvorbu z předešlého Dolleru (většina fotek je screenshot z mého osobního instagramu, proto tak špatná kvalita).

Doller jako jediný diář mi opravdu sedl celým svým zpracováním, obsahem ale i myšlenkou. Jsem typ člověka, který ne pokaždé vydrží u jedné věci dlouho, tudíž mi vyhovuje, že je nedatovaný. Mohu tak klidně nějaký měsíc vynechat a vůbec to nebude vidět – nezůstanou mi prázdné měsíce. Zároveň oceňuji fakt, že je motivační, ale ne přespříliš – nesnaží se vám na každé stránce vnutit motivační citát, který by mohl být časem otravný. Naopak je velmi praktický, člověka nutí zamyslet se nad svými sny a nad tím, jak tráví svůj čas. Mě osobně tento diář velmi motivuje a pomáhá mi jít si za svými sny. Dokážu si to více rozepsat, zamyslet se nad tím a každý den můžu sledovat, jak se mi pokrok daří.

Mám zde prostor jak pro kreativitu, tak pro dny, kdy jsem líná cokoliv tvořit a stačí mi pouhé zapisování. Myslím si, že tento diář je vhodný pro každého, jelikož se dokáže přizpůsobit opravdu každému (každý si ho tvoří úplně jinak a to je na tom to krásné) a zároveň pro každého, kdo chce mít přehled nad svým časem (a životem).

Na Instagramu několik jeho uživatelů přidává inspiraci a tvorbu svého Dolleru pod #tvorimdoller. Já sama jsem členem této komunity a baví mě sdílet svou tvorbu. Na Facebooku je také skupina #DollerFans, kde fanoušci také sdílí svoji tvorbu a zároveň si vzájemně radí, jak Doller vyplňovat, čím kreslit aj.

Celkově tuto značku hodnotím velmi kladně, je mi sympatická a vím, že jiný diář už bych rozhodně nechtěla, proto ho mohu jen a jen doporučit dál. Poslední dobou se snažím žít spíše minimalisticky a vlastnit opravdu jen věci, které mi dělají upřímnou radost a mohu s klidným srdcem říct, že tento diář je jedním z nich.

Doller má samozřejmě i jiné produkty, ale ty jsem ještě neměla tu čest vyzkoušet, tudíž případná recenze bude jindy.

Diář DOLLER můžeš koupit ZDE.