Jen myšlenka

Je zvláštní, na kolik nás dovede ovlivnit jeden člověk.

Můžete byt sebevíc šťastní, ale přijde někdo a dokáže vám, že nejste. Naopak vám může do života vstoupit někdo, kdo vám ukáže jak být opravdu šťastní, když se tak zrovna necítíte. Jindy zase my ovlivníme životy jiných lidí, ať už cíleně nebo nevědomě, a opět, může to být hezkým směrem či nikoliv. Náš svět se díky těmto interakcím dokáže pěkně zatočit a někdy dokonce i zatřást.

Přála bych si v tom najít nějaký ten balanc, jelikož se v tomto běhu občas až moc ztratím a někdy díky tomu zapomenu, kým vlastně jsem.

Nebo naopak objevuji svou pravou tvář?

Občas v tom všem mám takový zmatek, že jsem z toho velmi nesvá. Možná je to tím, že jsem stále ve věku, kdy se hledám a tak nejsem úplně vyrovnaným člověkem.

Člověkem, který se opravdu do hloubky zná.

Díky tomu si uvědomuji, že mám stále na čem pracovat a že je to běh na dlouhou trať. Jelikož jsem vysoce citlivý typ, často zaměňuji emoce jiných za ty moje a nemohu se v tom vyznat. Rozeznat je od sebe.

Někdy to dokážu hned, jindy mi to trvá déle.

Přála bych si, aby všichni kolem mě byli šťastní a snažím se lidem pomáhat, být tu pro ně a podporovat je. Občas to však dělám na úkor sebe, jelikož je upřednostňuji. Někdy je lehčí řešit věci druhých, než ty svoje a já díky tomu zapomínám na sebe. Neumím rozeznat tu hranici, kdy je to ještě v pořádku a kdy už ne, přestože to myslím dobře.

Musím se zase stáhnout trochu do sebe a začít myslet na to, co by učinilo šťastnou mě. Musím začít být v tomto ohledu více sobecká, jelikož jsem to dříve uměla, ale po cestě jsem to jaksi ztratila.

Pokud tedy hledáš štěstí a chceš ho dávat ostatním, ale i ho dostávat zpět – začni u sebe.

Na konci dne si vždy zůstaneš jen ty sám/sama.