LET’S WINE ABOUT IT: Víno, víno a zase víno

Již delší dobu přemýšlím, jakou novou kategorii zde na blogu rozjet, aby to tu bylo trochu zajímavější a jelikož miluji víno, rozhodla jsem se ji pojmenovat “Let’s wine about it”.

Články z této kategorie bych ráda pojala stylem vážnějších či snad až kontroverzních témat, které bych zde rozebrala a zároveň bychom pod nimi mohli rozjet společnou diskuzi. Zkrátka taková témata, která nakousnete s kamarádkou právě třeba u sklenky vína a víte, že nebudete nijak souzeni za své názory.

Jelikož se mi naskytla možnost spolupráce s naprosto úžasným obchodem Víno od bodláků, věřím, že už nenastane lepší příležitost, kdy Vám tento obchod a jejich produkty doporučit, abyste si třeba právě u čtení článků z této kategorie mohli jednu lahvinku načíst. Myslím, že se to skvěle hodí u prvního úvodního článku této nové kategorie, protože to tématicky velmi souvisí.

Možná jste to o mě nevěděli, ale jsem celkem velký milovník vína, především však bílého. Občas si dám i růžové víno, ale červené nepiju téměř vůbec a to z důvodu, že jsem to s tímto druhem vína v dospívajícím věku jednou přehnala. Od té doby mi červené víno příliš nevoní, za to bílému vínu holduji občas až moc.

Nejvíce mi však zachutnalo Rulandské šedé, když jsme před dvěma lety byli na dovolené na Pálavě. Díky této dovolené se má chuť k vínu podstatně zvýšila a já začala objevovat nové druhy. Právě proto jsem byla nadšená, když mě oslovili z Víno od Bodláků s nabídkou spolupráce. Věřím, že vše se děje z nějakého důvodu ve správný čas a toto nebylo nijak jiné. Přišlo to přesně v ten pravý moment a já samozřejmě nabídku přijala.

Objednala jsem si celkem čtyři vína a to konkrétně Rulandské šedé, Rosé gourmand, Sauvignon Blanc a Pinot Grigio. Objednala jsem si tedy z kategorií bílá, oranžová a růžová vína. Co se týče značky Connoisseur, jejich etikety se mi líbí nejvíce, protože mému oku lahodí jednoduchost designu.

Nejvíce mě zaujalo víno z kategorie “Oranžová vína”, jelikož jsem ještě žádné neměla šanci ochutnat a moc se na něj těším. Pravděpodobně ho však budu šetřit na nějakou speciální událost, abych se o něj mohla podělit se svými blízkými. Určitě vám dám vědět, až ho ochutnám, buď tady nebo na mém instagramu.

Víno od Bodláků má celkově moc pěkný a příjemný vzhled e-shopu a hlavně musím vyzdvihnout jejich krásné minimalistické logo, které si naprosto získalo mé srdce. Nejdůležitější složkou tohoto obchodu jsou samozřejmě produkty, z nichž mě zaujala valná většina a bylo pro mě těžké si vybrat. Spoustu značek opravdu chutných vín jsem objevila právě zde a navíc nabízejí i krásné dárkové balíčky.

Čím je však obchod také zajímavý je fakt, že mají svůj vlastní podcast Vinecast, který je vůbec prvním podcastem o víně a já ho jen a jen doporučuji. Stejně tak na jejich stránkách každý čtvrtek vychází nové články, týkající se jak jinak než vína, takže pokud tě toto téma zajímá, můžeš se zde dozvědět spoustu nových informací. Články mají doplněné o opravdu nádherné fotografie, na které je radost pohledět a člověk má hned chuť dát si sklenku dobrého vína. Všeho samozřejmě s mírou, přátelé – obzvlášť v těchto horkých dnech.

Pokud máš problém s výběrem dobrého vína (věř, že o tom sama vím dost), doporučuji ti navštívit Víno od Bodláků, jelikož mají pestrou nabídku a určitě si vybereš i ty to svoje. Navíc mají několik článků, jak si vybrat vhodné víno aj. Pro lepší představu o této značce se můžeš také podívat na jejich Instagram @vino_od_bodlaku a udělat si sám/sama svůj názor. Za mě však musím přiznat, že je mi značka velmi sympatická a určitě jsem zde neobjednávala naposledy. Jsem zastánce, že si za dobré víno klidně připlatím a na to, jaké mají ceny, chutnají jejich vína luxusně.

Co na tuto značku říkáte? Znáte ji nebo o ni slyšíte poprvé?

Každopádně, tímto článkem nechci nikoho nabádat k alkoholismu a ani k tomu, abyste si u mých článků z nové kategorie pokaždé otevírali flašku vína. Berte to spíše jako takovou inspiraci a budu ráda, pokud se tu někdy u té sklenky dobrého vína opravdu sejdeme a probereme různá témata více do hloubky. Ráda bych k vám měla blíže a nebráním se otevřeným diskuzím, tudíž si myslím, že by tato nová kategorie mohla mít potenciál. Stejně tak nejsem proti psát si s někým z vás i soukromě, takže pokud by někdo měl zájem se poznat více, určitě mi napište.

Časem bychom to mohli i pojmout tak, že si k článku pozvu vždy někoho z vás a sepíšeme ho spolu formou diskuze.

Také mi klidně dejte vědět dole v komentářích, jaké téma byste se mnou rádi probrali jako první, jestli na mě máte k danému tématu nějaké dotazy, apod.

Budu se na vás všechny těšit u dalšího článku. Děkuji za pozornost a mějte se krásně!