MAKEOVER// Obývací pokoj

Je to již nějaký ten pátek, co jsem se vás ptala na mém instagramu, zda byste stáli o článek s fotkami proměny našeho obývacího pokoje. Uplynulo spoustu dní a já se k tomu stále neměla, přestože fotky jsem nedávno nafotila. Dnes jsem doma, protože jsem byla včera na třetí dávce očkování proti Covidu a není mi nejlíp, tudíž jsem se rozhodla tento čas využít a článek konečně sepsat a dát dohromady. Předem upozorňuji, že po aktualizaci WordPressu se mi správně nenačítají galerie, jelikož by měly být ve dvou sloupcích, ale nejsou – původní velikosti fotek si tedy můžeš zobrazit po kliknutí na jednotlivou fotografii 🙂 (edit: nakonec jsem to vyřešila :D)

V našem bytě 3+1 bydlím společně s přítelem od července roku 2020. Stěhovali jsme se tehdy dost narychlo a jakmile jsme objevili tento byt, věděli jsme, že do něj musíme jít. Náš byt nás zaujal především jeho velikostí, velkými okny (díky kterým je byt prosvětlený), balkónem a také otevřenými oblouky místo dveří a upřímně, přesně takto jsme si náš ideální byt představovali, takže když jsme ho našli, bylo to jako osud. Jelikož jsme však v tu dobu neměli moc peněz a obě naše rodiny nám vypomohli do začátku s nábytkem, tak jsme zatím místnosti nijak nerenovovali. Pouze jsme dokupovali základní věci a já časem začala dokupovat dekorace, aby náš byt působil aspoň trochu útulně. Většinu nábytku jsme tedy dali dohromady ať už z našich bývalých pokojů, nebo nám něco darovali rodiče. Bylo to takové provizorní bydlení a s přítelem jsme čekali zhruba půl roku, než jsme začali byt vybavovat novějšími kousky.

Ze začátku se náš obývací pokoj skládal ze dvou křesel, jedné pohovky, stolu, konferenčního stolu s TV a mým psacím stolem a komodou (časem přibyl kočičí hrad) – zkrátka takové věci, co dům dal. Jelikož máme 3+1, rozhodli jsme se místnost navíc nechat jako cvičebnu, kam si dal přítel svůj cvičící přístroj a také svůj psací stůl, který téměř nepoužívá. Já naopak u svého psacího stolu trávím spoustu času a tak jsme kousek obývací místnosti věnovali mě, abychom k sobě měli blízko a já neseděla pokaždé v jiné místnosti stranou. Zprvu jsem měla koutek v rohu, jak můžeš vidět na fotografiích níže, a za mnou bylo spoustu nevyužitého prostoru.

Časem nám neustálé překrývání křesel a pohovky dekami začalo vadit a tak jsme se rozhodli, že je na čase pořídit si gauč. Už od začátku jsme věděli, že chceme velký prostorný gauč, ideálně ve tvaru U a to se nám splnilo. Gauč jsme pořídili z druhé ruky, protože jsme si v podobný čas pořídili i našeho kocoura a proto jsme se báli, co by mohl provést novému gauči, takže jsme raději pořídili starší. S gaučem ihned přišel nový stolek a poté i policová skříň (obojí z Jysku). Díky tomu se náš obývací prostor naprosto proměnil a musím říct, že jsme díky těmto třem kouskům najednou měli více pocit, že jsme doma. Byli jsme z toho úplně unešení.

Do policové skříně si přítel vystavil svou sbírku Lega, já nějaké knihy a do spodní police jsem vymyslela pelíšek pro kocoura, který vyrobil přítel v práci. Následovalo dokupování pár dekorací a jelikož jsem chtěla obývací prostor rozsvítit, zvolila jsem žluté doplňky. Jelikož gauč zabírá většinu prostoru, můj psací stůl se musel otočit a vyšlo to přesně na centimetry. Přesně takto jsem si svůj koutek představovala již od začátku, co jsme se přestěhovali a jsem z toho naprosto nadšená.

Časem jsme také vyměnili televizi za novou, společně s konferenčním stolkem, aby ladil ke zbytku nábytku. Kocour měl stále svůj hrad v rohu u televize a nikdy ho moc nepoužíval, tak  jsme ho zkusili jednoho dne přemístit k mému koutku, aby byl hrad v prostoru a od té doby je na něm kocour neustále. Sice mi dost zakrývá výhled na můj koutek, ale celkem jsem si zvykla a jsem ráda, že ho Shadow konečně používá. Po tomto přesunu jsme museli vyplnit prázdný roh u televize a pořídili jsme malou komodu (také v Jysku), do které jsme koupili dva šedé boxy. Do komody jsem si přemístila své oblíbené knihy a po příjezdu z Egypta jsme si tam vystavili vodnici a egyptskou sošku kočky (na fotce můžeš vidět více koček – to jsou dárky, které jsme ještě nestihli darovat). V policové skříni tedy zbyl dostatek prostoru pro přítelovu stále rozšiřující se sbírku lega. Fotky obývacího pokoje jsem fotila nedávno, ještě když jsme měli vánoční výzdobu a proto je malé škrabadlo u mě v koutku, jindy bývá namísto vánočního stromečku. Také přibyl nový koberec, který jsme pořídili tuším v Hornbachu za nějaké čtyři stovky, a pár doplňků v zelené barvě, stejně jako světýlka nebo macrame na zdi.

Co se týče mojí nejoblíbenější části v obýváku, je to určitě můj koutek, kde kreslím, tvořím bulletjournal a píšu tento blog. Je to pro mě místo klidu, kde můžu relaxovat a nechat plout svou kreativitu. Na stole mám svůj tvořící „arsenál“ a zbytek pomůcek typu akvarelové barvy, vodovky, tužky aj. mám schované v komodě. Jediné, co mi ještě zbývá pořídit je pořádná stolní lampička, nejlíp LED. Obzvlášť teď v zimě, kdy je brzy tma, mám u stolu nedostatek světla.

Konečné porovnání tedy vypadá takto a věřím, že ne každému se to bude líbit, ale je to naše a my jsme spokojeni. Jediné, co mě trochu ruší je ten kočičí hrad, takže ho možná ještě zkusím dát místo vánočního stromu, zda ho kocour bude využívat i tam.

Děkuji za pozornost a mějte se krásně!