Mánie posledních dnů

Minulý týden jsme se s přítelem rozhodli udělat si vzájemně radost a koupili jsme si lego. Ano, už i mě postihla tato mánie a tak již přítel není jediný, kdo v naší domácnosti vlastní lego set. Já jsem mu koupila klasicky Star Wars set a on mě na oplátku zase Harryho Pottera. Tyto dárky jsme si dali po těžkém týdnu v práci a společně jsme si sety sestavili u Netflixu. V dětství jsem nikdy svoje lego neměla a tak jsem vždy pouze pomáhala příteli stavět jeho sety, ale jakmile jsem stavěla svůj vůbec první set a k tomu navíc HP, bylo to úplně jiné a bavilo mě to o hodně více. Už teď se těším, až si pořídím další a můžu říct, že u mě úspěšně započala obsese ohledně Lega.

Můj set nese název Bradavice: Omyl s mnoholičným lektvarem a jak můžeš vidět, skládá se z koupelny, ikonického tria a lektvarů. Každá postavička má svou vlastní hůlku a k tomu také na výměnu hlavy těch, do kterých se po vypití lektvarů proměnili. K 20. výročí HP set obsahuje také zlatého Harryho a v každém HP setu můžeme najít náhodné kartičky – já mám profesora Brumbála a profesorku McGonagallovou. Co je skvělé na těchto setech je fakt, že při koupi dalších setů, je člověk může kombinovat a časem si postavit celé Bradavice, jak můžeš vidět dole na fotce.

Minulou sobotu jsme zavítali společně s přítelem a našim nejlepším kamarádem na výstavu Lega v Hradci Králové. Vstupné bylo pouhých 40Kč a k vidění byla opravdu velká spousta lega setů. Na místě byla možnost koupě lega, ale i figurek. Našli jsme tam figurky HP a každý jsme si koupili jeden pytlíček, s tím, že jsme nevěděli, jakou postavičku obsahuje. Přítel měl v balíčku Lenku Láskorádovou, kamarád skřeta Griphooka a já měla to štěstí, že jsem ke své koupelně koupila ufňukanou Uršulu. Byla jsem z toho naprosto unešená a líbí se mi, že k postavě byl také deník Toma Riddle. Celkově se mi na legu líbí, jak má sety vymazlené a promyšlené do detailů a nedivím se, že se těší tolika fanoušků.

Na výstavě bylo k vidění Star Wars, Harry Potter, Titanic, dům ze Sám doma, přátelé (které si chceme pořídit) a spoooousta dalších setů, jak můžeš vidět na dalších fotografiích. Musím říct, že bylo vskutku zajímavé vidět tolik lega pohromadě a některé kousky byly opravdu obří! Pokud budeš mít někdy možnost jít se na takovou výstavu podívat, určitě doporučuji tam zajít.

Co se týče novinek minulého týdne, tak v pátek jsem v Polsku na nákupech narazila na puzzle HP, které mělo 1000 dílků, za pouhých 70Kč a za tu cenu jsem ho tam zkrátka nemohla nechat. Započalo šílenství a já začala ještě ten den skládat. Až doma jsem se podívala na rozměry a zjistila jsem, že složené puzzle má velikost 48cmx68cm, takže jsem si musela dopořídit také rám. Mrzí mě, že jsem nestopovala, jak dlouho mi skládání trvalo ale odhadem to bylo něco málo přes 10 hodin a skládání mě moc bavilo, protože jsem u toho naprosto vypnula a soustředila se pouze na to. Při koupi jsem si říkala „to nebude zase tak těžké, je to hodně barevné a rozmanité„, ale celkem jsem se mýlila. Složení bylo náročné, obzvlášť pak hlavní trio, jelikož mají všichni podobnou barvu oblečení a jsou největší. Jako poslední jsem skládala Harryho svetr a u toho už jsem zkoušela prostě jen podle tvarů dílků, jelikož všechny byly barevně stejné. Poté již následovalo lepení a zarámování, načež jsem se rozhodla dát puzzle ke svému legu HP. Pravděpodobně tuto poličku časem věnuji pouze HP a zbylé dekorace odstraním.

Jelikož mě skládání puzzle opravdu naplňovalo, nelenila jsem a rozhodla se objednat si další. Tentokrát jsem se rozhodla pro motiv seriálu Papírový dům a pouze pro 500 dílků, aby puzzle nebylo tak velké jako HP. Při skládání tohoto puzzle jsem se rozhodla dílky nejdříve roztřídit a poté stopovat přesný čas, jaký u toho strávím. Přišlo mi v pátek a dnes jsem ho dostavěla, při čemž mi třídění trvalo 14 minut a skládání 3 hodiny a 51 minut a puzzle je velké 36cmx49cm. Taťka mi v Hradci pořídil rámeček a umístila jsem ho na naší malou skříňku v obývacím pokoji a myslím, že se tam moc hodí. Časem budeme dokupovat další dvě policové skříně, které dáme místo zmiňované malé skříňky do rohu, tudíž se puzzle ještě přestěhuje.

To by bylo ode mě pro dnešní článek vše, takže děkuji za pozornost a mějte se krásně!