MoonTalk

MoonTalk #03

Pokud mám začít popořadě, září začalo již klasicky letem několika balónů v našem okolí. Netuším, kolikátý ročník se letěl, ale pamatuji si tuto akci tak 3 roky zpět. Je to nádherná a neokoukaná podívaná, která mi každý rok dokáže vyrazit dech. Jeden rok jsme s přítelem byli i na ohnivé balónové show, která se koná také každý rok, ale letos byla celkem dost zima a tak jsme na ni nešli. Let balónů jsme si užili alespoň z okna a uznejte sami, že je to nádhera.

Na začátku září slavím svátek a přítel mi koupil mé oblíbené květiny. Jelikož svátek ani narozeniny moc neslavím, nepřikládali jsme tomu žádnou váhu. Přítel mě i přesto jeden den vytáhl na večeři a společně jsme to zapili. Poslední měsíce jsme celkově dost často vyráželi do místních hospod mezi lidi. Přítel mě dokonce naučil hrát kulečník a zkusili jsme i šipky. Jednoho dne s námi zašli i moji rodiče a bylo to moc fajn. Kulečník mi sice moc nešel, ale v šipkách jsem přítele dokázala porazit ve všech kolech – bylo to však štěstí začátečníka, jelikož s našimi jsem už nevyhrála ani jednou.

Co jsme s přítelem tyto měsíce také dělali dost často, tak byly noční procházky našim městečkem. Já sama se večer bojím chodit po městě, ale s přítelem je to úplně jiný zážitek a noční město si užívám, přesto že poslední dny už je na to celkem dost zima.

Na začátku září jsme měli s pár kolegy sezení v Náchodě. Takovou sešlost jsme tam měli již loni, akorát ve větším počtu. Letos se nás tam sešlo pouze 6, ale i tak jsme si to moc užili a jídlo bylo vynikající. Z tohoto dne mám mnohem více fotek, ale jelikož jsem to dost přepískla s panáky, asi si dovedete představit, jak ty fotky vypadají a tak si je radši nechám pro sebe – pro pobavení vám sem dám aspoň tu poslední pro představu, která ještě ujde.

Stal se ze mě pravidelný dárce plazmy a momentálně chodím každých 14 dní. Zažila jsem však pár poprvé – poprvé jsem šla darovat se svou kolegyní a hned ten den se mi poprvé udělalo slabo při odběru a museli mě položit. Naštěstí se mi udělalo rychle dobře a odběr jsem zvládla dokončit. Poprvé jsem také někoho doporučila a to hned dva lidi, svou kamarádku a svou maminku. S mamkou jsme jely darovat společně s mou kolegyní, kdy zrovna probíhal týden krevní plazmy a my jsme si tak odnesly certifikáty a náramky s krevní skupinou. Konečně ve svých skoro 25 letech vím, jakou mám krevní skupinu a vděčím za to PlasmaPlace.

Jelikož na plazmu chodím teď pravidelně, rozhodla jsem se spojit to s něčím příjemným a tak jsem začala chodit také na nehty. Umělé nehty jsem měla pouze párkrát a vždy to bylo při nějaké příležitosti, ale jelikož jsem si vypěstovala zlozvyk v podobě kousání nehtů, umělé nehty mě tohoto zbavily. Překvapivě jsem si na ně rychle zvykla a vždy se těším na nové.

Tento měsíc jsem byla celkem i dost kreativní a začala zase tvořit Doller, ale také kreslit, fotit a malovat. Oblíbila jsem si malování vodovkami a chtěla bych si časem pořídit akvarelové barvy a naučit se s nimi, jelikož jsem se v tom našla. Také jsem si objednala tarotové karty a učím se s nimi pracovat. Pozoruji na sobě, že podzim ve mně vždy probouzí mou kreativní stránku a více mě naplňuje dělat tyto činnosti. V tomto měsíci jsem také předělala celý design blogu a musím říct, že se mi zatím líbí ze všech nejvíc. Co na něj říkáte?

Několikrát jsme také vyrazili na výlet, ať už s přáteli či rodinou. Jela jsem s našimi na houby a překvapivě i nějaké našla, což se mi moc často nestává. Přítel začal pořádně řídit, takže mě často někam vyvezl a udělal mi tím radost. Jeden víkend jsme zajeli do Hradce Králové po nákupech a pořídili si koberec do obýváku. Večer jsme zašli do kina na film Duna a oba jsme z něj byli nadšení, takže pokud nevíte na co do kina, určitě doporučuji! V kině jsem byla poté ještě jednou a to se svými kolegyněmi na filmu Karel, který se mi také moc líbil.

Jelikož už začalo být chladněji, s přítelem jsme začali zase hrát nějaké hry na xboxu nebo switchi a v obýváku jsme si udělali takovou „antisociální“ stěnu. Já jsem se opět vrátila k hraní The Sims 3 a strávila u toho několik hodin. Přítel mi nainstaloval i The Sims 4, ale k nim si stále nějak hledám cestu.

Co však pro mě byla v poslední době největší změna, byla změna účesu. Jednoho dne jsem se rozhodla, že potřebuji změnu a sama jsem si zašla ke kadeřnici. U kadeřnice jsem byla naposledy snad když mi bylo 15 let a od té doby jsem se stříhala převážně já nebo moje mamka. Neměla jsem potřebu chodit ke kadeřnici a barvení jsem také zvládala vždy sama. Přesto mi jednoho dne hráblo a tak jsem šla. Rozhodla jsem se pro klasické mikádo, které jsem měla i předtím, ale k tomu jsem přidala ofinu. Když jsem odcházela od kadeřnice, nevěděla jsem, zda se smát nebo brečet a nemohla jsem si na tu změnu pořádně zvyknout a neustále jsem se musela prohlížet v zrcadle. Když jsem však viděla reakci mého přítele, mamky a následně vlastně všech kolem, ulevilo se mi a začala jsem se v tomto stylu cítit lépe než kdy jindy. Teď už si neumím samu sebe představit bez ofiny a moc mě to baví.

Musím se tu také zmínit o našem kocourovi Shadow, jelikož dnes 31. srpna je to přesně rok, co jsme si ho přivezli domů. V září jsme ho také zkusili seznámit s fenkou od našich přátel a přestože se ze začátku bál, byl zvědavý a nakonec to zvládl skvěle. Dělá nám radost každým dnem.

Musím říct, že poslední dobou se cítím opravdu dobře ve svém těle, ale i ve svém životě. Jsem spokojenější a vyrovnanější, zároveň si více cením toho, co mám. Jsem vděčná a mám pocit, jako bych se vrátila blíž k sobě. Doufám, že i vy se máte dobře a jste šťastní. Mějte se krásně!

12 Comments

 • Barborah

  To jsi se měla krásně!
  Krásné tarotové karty, já mám oracle cards s měsícem a taky mě to hrozně baví, i když se stále mám co učit.
  Účes ti moc sluší, super volba! A ty balóny, to je teda nádhera, tolik jsem jich nikdy neviděla!
  A je super, že když můžeš, chodíš darovat plasmu. Přítel chodil pravidelně darovat krev, dvakrát jsem šla s ním, přestože jehly a doktoři jsou moje noční můra, doufala jsem, že si třeba trochu zvyknu a už se nebudu tak bát, ale bohužel, dala jsem jen okolo 100ml a dál krev prostě netekla, navíc mi bylo vždy šíleně zle, měla jsem černo před očima a musela třeba půl hodiny jen ležet, než jsem byla schopná dojít domů… Takže bohužel plasma by byla asi ještě horší. Ale alespoň jsem to zkusila 🙂

  • Adéla T.

   Tak o těch kartách slyším poprvé a když jsem na ně koukala, musím je mít! 🤣 Děkuji za tip.
   Já se taky bojím jehel a doktorů, ale na plazmě už to zvládám celkem dobře. Mrzí mě, že ti bylo takto zle. Já si ale myslím, že právě odběr krve musí být pro tělo horší než odběr plazmy. Přece jen to ti berou jak krev, tak plazmu, jelikož je to součást krve. Při plazmě se krev a plazma oddělí pomocí takového přístroje a krev ti poté zase vrací zpět do těla, takže nejsi tak “vyždímaná” jako při odběru krve. Já osobně bych darovat krev asi nezvládla, protože bych se bála jak mi bude..
   Moc ti děkuji za tak krásný komentář 🤍

 • WantbefitM

  Šipky jsem v životě nehrála, ale kulečník už párkrát jo. Neřekla bych, že mi jde, ale mám v něm většinou hroznou kliku 😅 Take jsem chtěla darovat plazmu, ale bohužel nejsem vhodný dárce – mám špatné žíly. V minulosti jsem darovala asi 3x a musím teda říct, že každý odběr mi udělal nevolno. Proto jsem tam přestala chodit a teď to chtěla zkusit znovu, ale bohužel. Je super, že chodíš a okolí se k tobě přidalo! My teď byli v kině na Venomovi 2 a moc se nám to líbilo. A na ten doler jsem koukala už na IG, je to naprosto nádherný!!😍

  WantBeFitM

  • Adéla T.

   S tím kulečníkem si to napsala krásně 😂 Já jsem dříve šipky “hrála” doma, protože táta je hrál závodně a tak měl doma terč a trénoval. Po několika dírách ve zdi od šipek (samozřejmě ode mě), terč sundal 🤣
   Bohužel ne každý je vhodným dárcem, ale vážně oceňuji, že si to šla zkusit! Ne každý na to má koule ☺️
   Děkuji ti za krásný komentář 🤍🙌🏻

 • Eli

  Celý tenhle článek je takový pozitivní! Z tvých slov je poznat, že jsi za každou jednotlivou věc ve svém životě vděčná. A to se mi hrozně líbí! 🙂

 • Leník

  Krásný článek 🙂 ty balóny jsou úžasné! Před rokem jsem jich viděla v Českém ráji najednou více než 10, to je můj rekord, ty máš o hodně víc 🙂 jeden má takový zajímavý tvar! Když jsem byla malá, bydleli jsme v paneláku a občas se mi stalo, že jsem se ráno probudila, vyšla na balkón a zrovna letěl balón, byl hodně blízko 🙂 let balónem jsem dostala k narozeninám, stejně jako taťka. Bohužel nám ho několikrát zrušili, snad už konečně vyjde…
  Hodně opožděně přeji všechno nejlepší :)! V této době hlavně zdravíčko.
  Také se v noci bojím chodit sama, max. na kole, když jde ale někdo se mnou, je to lepší a člověk si to více užije 🙂
  To je krásné, že daruješ! <3 Já mám z jehel strach 🙁
  Moc hezké nehty 🙂 u mě by asi moc dlouho nevydržely – u koní to je nepraktické, asi bych s tím neuměla ani hrát tenis a na klavír, nebo psát na PC/mobilu, ale asi by si člověk zvykl. Ale zatím to nemám v plánu. Koníci by mi je určitě hned zničili 😀 Krásné výtvory, jsi moc šikovná! 🙂 V lese to mám moc ráda <3, když jsme byly se ségrou malé, chodily jsme s babičkou a dědou na houby – krásné vzpomínky <3. Ráda jsem jezdívala na koni do lesa, teď už tam bohužel nemůžeme – Jurášek má problémy s kopýtky a les je skoro celý vykácený, kůrovec u nás řádí opravdu hodně, je to smutný pohled 🙁
  Když jsem byla malá, měla jsem ofinu, stříhal mi ji taťka (je dobrej, já bych si asi netroufla, klepaly by se mi ruce :D). V létě jsem byla u kadeřnice, vlasy jsem měla až po zadek, chtěla jsem jen o pár čísel, vzala mě o 20 😀 byl to šok, ale příjemná změna 🙂 kratší bych už ale nechtěla 🙂 naštěstí mi rychle rostou, takže v pohodě 😉
  Jsem ráda, že jsi šťastná a spokojená! 🙂 Měj se krásně <3!

  • Adéla T.

   Doufám, že ti ten let balónem brzy vyjde! Já sama bych se chtěla jednou proletět balónem. Nejvíc by se mi líbilo, kdybych byla v jednom z těch balonů a viděla všechny ty balony kolem a zároveň krajinu pod sebou, to by bylo úžasný! 😁
   Tak to máš pravdu, že by ty nehty byly dost nepraktické, jedině že by sis nechala krátké ☺️
   To s tím kůrovcem mě moc mrzí, musí to byt vážně strašně smutný pohled.
   Jako malá jsem také měla ofinu ale o dost hustší 😁 a dlouhé vlasy jsem také mívala, občas mi to celkem chybí.
   Děkuji ti za moc milý a dlouhý komentář, je vidět že si článek opravdu přečetla a za to jsem ti vděčná. Děkuji 🤍

 • BarbaraS

  Na film Duna jsem strašně zvědavá. Timothe je prostě skvělý. 😀
  Musím ti pochválit účes. Moc ti sluší. I nehty jsou moc hezké, taky bych si ráda na ně došla, bohužel kvůli práci nemohu.
  Balóny musel být obrovský zážitek. Pamatuji si, jak jsem byla vypleskaná, když přistál vedle dědovi zahrady na poli. Jednou bych se s ním chtěla proletět, musí to být úžasný výhled. Fotografie balónů je úžasná.
  Kulečník jsem také zkoušela hrát, znám to. 😀 Já se netrefila kolikrát ani do té bílé koule. 😀 Šipky elektronické jsem měla doma, dostala jsem je kdysi doma se sestrou k Vánocům, teď by to nebyla žádná slává. Neumím hrát ani fotbálek.
  Jinak fotky jsou moc povedené. Je vidět, že jsi si vše užila. 🙂

  • Adéla T.

   To máš pravdu, že je skvělý! A moc hezky se na něj kouká 😁😍
   Děkuji ti moc za pochvaly 🤍
   A v kulečníku jsme na tom dost podobně, také jsem se kolikrát netrefila a nebo jsem naopak do toho šťouchla tak silně, že úplně vyletěla 🤣

 • Petra

  Kočko děkuju za zpříjemnění rána u kávičky. Jak jsem ti včera psala na instagramu pod fotku, tak jsem dodržela. Hezky se mi vše četlo. Mimochodem Náchod je srdcovka, jezdívaly jsme tam s mažoretkama na soutěže a vždy jsme si tam zašli na dobré jídlo a na nějaký výlet. Ráda na to vzpomínám a tak trochu doufám, že tam zase nějaká soutěž brzy bude 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *