Od začátku nového roku tu nevyšel žádný MoonTalk a jelikož mám v životě pár novinek, rozhodla jsem se jeden sepsat.

Jistě už o mě dávno víte, že ráda tvořím a kreslím. Ať už se jedná o bulletjournaling, malování, focení, kreslení či hraní si ve Photoshopu. Naplňuje to mou duši a mám s tím i spojený sen. Přála bych si jednou se tím i živit, přestože v tom mám spoustu pochyb, strachů aj. Nedávno jsem si však uvědomila, že je to směr, kterým se chci a zároveň musím vydat, abych zkusila, jak to všechno vlastně dopadne. Poprvé v životě jsem objevila něco, co mi dává smysl a v čem vidím naději, že je to to pravé.

Kdo mě sleduje na Instagramu, pravděpodobně ví, že jsem začala tvořit printy s fóliemi, konkrétně jsem se zaměřila na souhvězdí znamení zvěrokruhu. Tuto techniku jsem našla u jedné slečny na instagramu a když jsem to viděla, bylo mi jasné, že to musím také zkusit. Zjistila jsem si veškeré potřebné informace, objednala příslušné věci a tvoření mohlo začít.

Úplně první zkouška této metody proběhla tak, že jsem rychle na papír nakreslila návrh Zmijozelu, následně to oskenovala a vytiskla na laserové tiskárně. Jakmile jsem zjistila, že tato metoda funguje, nebylo už na co čekat.

Jako první nápad byl tvořit právě souhvězdí, protože je to jednoduché a v pohodě jsem to zvládla navrhnout ve Photoshopu. Je to skvělý nápad, protože znameních je celkem 12, tudíž mám pořád ještě co tvořit, kdybych neměla inspiraci. Zároveň se mi líbí, že printy mohu personalizovat například jménem, se dvěmi znameními, datumem narození atd.

Nadšeně jsem se chlubila svými printy všude, kde jsem chodila a překvapilo mě, jak na to lidé reagují. Spoustě se to líbilo a někteří chtěli udělat print na míru a v tu chvíli mě to trklo – můžu to zkusit prodávat a uvidíme, co z toho bude. Rozjela jsem tedy instagramový účet @laskakpapiru.cz a poté i facebookovou stránku Láska k papíru. Název jsem měla celkem rychle vymyšlený, jelikož mi dával smysl. Budu moc vděčná, pokud by se někdo z vás rozhodl mě podpořit sledováním, ať už na Instagramu nebo Facebooku.

Netrvalo dlouho a mě napadl další návrh na print, konkrétně Birth chart. Jedná se o postavení planet v různých znameních dle vašeho data, času a místa narození. Po vytvoření tohoto printu jsem byla naprosto unešená, jak to vypadá a i na tento produkt se mi poštěstilo získat pár objednávek.

Má víra v sebe díky tomuto tvoření neustále roste a začala jsem si připadat více sebevědomá, co se týče mé tvorby. Samozřejmě bych chtěla dělat i jiné návrhy, například různé obrázky a k tomuto by pro mě bylo nejlepší mít tablet, abych to mohla kreslit digitálně a aby díky tomu printy byly kvalitní. Po delším rozmýšlení jsem se tedy rozhodla investovat do iPadu a Apple Pencil, protože mi to přišlo jako ideální volba a rozhodně se tato investice vyplatí do budoucna. Konkrétně jsem si objednala iPad 10.2 (2021) tedy 9. generace a k tomu příslušnou tužku Apple Pencil 1. generace. Jistě jsem měla i určité obavy, že mi digitální tvorba vůbec nepůjde, ale byla jsem natěšená na zkoušení nových věcí a tak jsem do toho nakonec šla.

V den doručení iPadu jsem si k tomu ihned sedla a koupila si snad nejpopulárnější aplikaci na digitální tvoření a to Procreate. Aplikaci platíte pouze jednorázově a stála tuším 249 Kč. Samozřejmě jsem hned začala kreslit a seznamovat se s programem. Našla jsem si na YouTube návod a zkusila jsem kreslit podle něj. Když přišel přítel a podíval se na můj první výtvor, chvíli neměl slov. Poté pronesl něco ve stylu “Ty jo, já myslel, že budeš nejdřív zkoušet nějaké jednoduché tvary a základy a ty hned jedeš takové bomby.” Neuvěřitelně mě jeho slova nakopla a měla jsem radost. Můj první výtvor tedy dopadl takto:

Od té doby bych u tohoto kreslení nejraději seděla celé dny, jak moc mě to baví. Upřímně jsem nečekala, že mi to tak rychle sedne a bude mě to tak naplňovat, ale kreslení díky tomu nabralo úplně jiný rozměr. Člověk se nemusí tolik bát, že udělá chybu, protože ji může jednoduše vymazat krokem zpět. Procreate má opravdu hooooodně funkcí, štětců a celkově nástrojů, díky čemuž si jde s ilustrací velmi vyhrát.

Jako další mě lákala ilustrace lidí či portréty. Původně jsem chtěla jako první portrét nakreslit sebe, ale pak jsem narazila v galerii na svou fotku k článku Astratex, kde jsem spíše z boku a je mi vidět tělo, a dostala jsem chuť ji překreslit. Opět jsem sledovala návod na YouTube během kreslení, abych se více seznámila s vrstvami a jednotlivými funkcemi. Myslím, že na první ilustraci člověka se mi to povedlo nad moje očekávání a mé sebevědomí v této oblasti opět vzrostlo.

Poté už jsem ale opravdu chtěla zkusit přímo portrét a nevím proč, ale napadlo mě nakreslit slovenskou influencerku Momu, kterou sleduji již delší dobu. Našla jsem si tedy fotku, která mi vyhovovala a pustila se do toho. Portrét jsem kreslila zhruba 2,5 hodiny a s výsledkem jsem moc spokojená.

Jak jsem již zmínila výše, kreslila jsem Zmijozelský print a v plánu mám nakreslit všechny čtyři bradavické koleje, protože jak víte, jsem potterhead. Na Instagramu mě kontaktovala Nikol z blogu “Na minutku s Nikol” s prosbou, zda bych mohla vytvořit Havraspár, díky čemu včera vznikl nový a vlastně i první print z kolekce Harry Potter. Bohužel nemám ještě modrou fólii, která se k Havraspáru hodí, tudíž sdílím aspoň ve stříbrné variantě.

Stále mám co vylepšovat, přesto jsem moc vděčná, že mohu rozvíjet své schopnosti a uplatnit někde svou kreativitu, protože ji přímo srším poslední dny.

Pokud by měl někdo zájem o personalizovaný print, kontaktujte mě buď na Instagramu, Facebooku nebo na e-mail laskakpapiru@outlook.cz

Děkuji za pozornost a budu se na vás těšit u dalšího článku. Mějte se krásně!