OBLÍBENCI: Německé seriály

Díky Bohu již dávno uplynuly doby, kdy v Česku jedinými reprezentanty německých seriálů byla Kobra 11 či Lenssen & spol. (i když upřímně ten druhý seriál jsem jako malá zbožňovala, možná až moc). Dnes máme to štěstí, že nabídka všech TV pořadů je opravdu rozsáhlá a můžeme si tak vybrat, na co máme zrovna náladu a chuť, a nemusíme se tedy dívat pouze na pořady, které aktuálně běží v televizi. Spousta těchto pořadů je opravdu kvalitních, co se týče obsazení, hereckých výkonů, ale i scenérií a záběrů.

Dnes vám představím mé dva oblíbené německé seriály a ujišťuji vás, že se nejedná o ty dva dříve zmíněné. Těmi seriály jsou totiž Dark a Tribes of Europa (Evropské kmeny), které oba naleznete na platformě Netflix (ale vsadím se, že se ukrývají i na nějaké online stránce zdarma).

Jakmile sledujete německý seriál (aspoň tedy konkrétně tyto dva), je to sakra znát co se týče záběrů a celkového podání. Má to úplně jiný vibe, což může být opravdu příjemná změna. Obzvlášť v tomto směru musím vypíchnout Dark, jelikož s různými scenériemi vyniká a jsou tím slastí pro oči.

Musím se přiznat, že na oba seriály jsem se zprvu chtěla dívat nadabované v anglickém jazyce, bohužel pochybný překlad a fakt, že mluvené slovo nesedí s klapajícími ústy, mi dost kazilo zážitek, tudíž jsem nakonec sledovala oba seriály v původním jazyce. Po chvíli jsem si na to však hned zvykla a překvapivě se mi němčina moc hezky poslouchala.

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi

2017 – 2020 (3 série)

V poklidném městečku Winden se jednoho dne záhadně ztratí malý chlapec. Čtyři rodiny se touto událostí dostanou na cestu za hledáním odpovědí. Vše se stane zamotanějším, jakmile si Ulrich všimne až přílišné podobnosti se zmizením, které se odehrálo o 33 let dříve.

Pamatuji si, že na Dark jsem narazila v aplikaci TV Time (aplikace pro zaznamenávání sledovaných TV pořadů, ale o tom třeba někdy jindy) a ihned mě zaujal plakát, na kterém byla jeskyně a kluk ve žluté bundě. Působilo to na mě trochu děsivě jako horor IT a popisem mi zase připomněl seriál Stranger Things. To musím vidět, říkala jsem si. Bohužel to tehdy ještě nebylo nikde k vidění, tudíž jsem si musela počkat. Jakmile se Dark objevil na Netflixu, ihned to ve mně vzbudilo stejnou vlnu nadšení, jako tehdy. Vnitřně jsem trochu bojovala s tím, že je to německý seriál, ale po pár minutách sledování jsem věděla, že s tímto seriálem jsem nesáhla vedle. Jak jsem psala již výše, Dark mě naprosto oslnil a fascinoval úžasnými záběry, barvami a časem samozřejmě i dějem. Vyklubalo se z toho sice něco úplně jiného než jsem očekávala, o to víc to však stálo za to a právě proto se Dark řadí k mým TOP oblíbencům. Tento seriál zkrátka vyniká téměř ve všech směrech a myslím, že byste museli dlouho hledat, abyste našli podobný a také tak kvalitní pořad. Dark prostě a jednoduše stojí za shlédnutí a troufám si říct, že nebudete zklamaní.

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

2021 (zatím 1 série)

Evropa se po globální katastrofě rozpadla a lidé tak žijí v několika kmenech. Osudy tří sourozenců se však navždy změní, jakmile jeden den dopadne na zem neznámý letoun, čímž se strhne boj o mocnou kostku.

Do tohohle seriálu se mi nechtělo. Ale vůbec. Nejdříve o něm začal mluvit táta, následně můj přítel. Jelikož jsme v tu dobu měli rozkoukaný jiný seriál, doufala jsem, že jeho nadšení to vidět pomine. Naštěstí nepominulo a tak jsme se předevčírem začali dívat a dnešním dnem máme shlédnutou celou řadu, protože má pouze 6 dílů (jste-li seriáloví nadšenci jako já, chápete, že je to záležitost jednoho max. dvou dnů). Děj mě zaujal překvapivě rychle a po prvním díle jsem seriál začala hltat. Dokonce se zde objevil i herec, který hrál Ulricha v předešlém seriálu Dark, takže vidět známou tvář zde bylo potěšující. V podstatě jsem ani nemrkla a měli jsme dokoukáno. Poslední díl ve mě cosi zanechal, jelikož to byla opravdu silná epizoda a jak jinak, končila otevřeným koncem. Tak snad se dočkáme další řady, do té doby je mé hodnocení 4 z 5.

Tyto dva seriály mě přesvědčily, že i německé pořady mohou být skvělá změna a příjemné podívání, včetně vydatných příběhů. Určitě se díky nim nebudu bát dát šanci i jiným německým seriálům.

Těším se na vás u dalšího článku, zatím se mějte krásně!