PROJEKT: Blogerky CZ/SK

Ahoj!

Tento nápad mám již v hlavě delší dobu, ale nějak jsem to stále odkládala. Vkrádaly se mi myšlenky typu „Těchto projektů je již hodně, nemá to cenu“ aj. Jenže pak mi došlo, že i blogů je hodně a kdybych si říkala podobnou myšlenku, nemusela bych ho ani psát. S tímto smýšlením bych v podstatě nemohla dělat vůbec nic a proto jsem se rozhodla tento projekt založit.

Momentálně mám všechny oblíbené blogy v záložkách na prohlížeči a koukám i na další blogy, na které narazím různě v komentářích. Blogování je skvělá činnost, která mnohé z nás naplňuje, ale bohužel nemáme nikde možnost např. chatovat. Každý z nás využívá trochu jinou platformu a již jsem se setkala, že daný člověk měl na blogu možnosti přidávání komentářů pouze přes Facebook, což mě osobně nevyhovuje. Chtěla jsem článek okomentovat a pochválit, ale bohužel nebylo jak.

Tento projekt jsem chtěla udělat trochu jiným, než jsou klasické instagramové účty, kde pouze sdílejí blogerky a blogery a tím jim dávají podporu. Očekávám od mého projektu více a ráda bych se také zaměřila na komunikaci celkově. Též bych se ráda vyvarovala, aby součástí tohoto projektu byli lidé, kteří mají pouze instagramový blog a proto je sdílet nebudu. Tento projekt je pouze pro blogery, kteří píšou články na své blogy a mají instagramový účet k blogu.

Ráda bych se seznámila s mnoha z vás a proto jsem se rozhodla, že součástí podpory na instagramu bude také soukromá chatovací skupina, kde bychom mohli probírat různá témata, radit si v oblasti blogování, inspirovat se ale i se blíže seznámit a třeba se časem stát blízkými přáteli.

Blogujeme všichni určitě pro radost a každého z nás se blogovací komunita týká. Proč bychom tedy měli zůstat pouze u čtení blogů a komentování článků, když bychom si mohli hromadně i dopisovat?

Co tedy je projekt Blogerky CZ/SK?

• komunita stejně zapálených lidí do psaní blogu

• instagramový účet @blogerky_czsk, kde budu sdílet vaše příspěvky a upozornění na nové články

• součástí tohoto profilu budou také dvě soukromé chatovací skupiny, viz. níže

• pro vstup do chatovacích skupin, mi napiš do DM, do jaké skupiny máš zájem vstoupit

• pro klasické sdílení na instagramovém profilu označuj profil @blogerky_czsk a používej #blogerky_czsk

Blogerky

• chatovací skupina č.1, kde si můžeme povídat, probírat co nás zrovna napadne, inspirovat se a zároveň si radit

• v této skupině se můžeme také informovat o nových článcích či novinkách na blogu

Vzájemná podpora

• chatovací skupina č.2, kam budeme pouze posílat své nové příspěvky a vzájemně se podporovat pomocí srdíčkování (případně uložení) příspěvku na Instagramu

• tato skupina musí mít pravidla, aby nás nezablokoval Instagram a to tyto:

1) Neposílat přímo příspěvky, ale poslat např. emoji, který se v novém příspěvku nachází či napsat nějaký text, který s příspěvkem souvisí (nepsat „nová fotka“)

2) Všem srdíčkovat příspěvky, přestože zrovna vy žádné nepřidáváte – cílem této skupiny je vzájemná podpora a ne si nahrabat lajky 🙂

Budu ráda, když tento instagramový účet podpoříte sledováním a stanete se součástí projektu. Samozřejmě nemohu takto dopředu říct, zda bude tento projekt úspěšným, ale zachovám si pozitivní přístup a budu doufat, že ano.

Mějte se krásně!