PROJEKT: Blogerky CZ/SK

Ahoj!

Tento nápad mám již v hlavě delší dobu, ale nějak jsem to stále odkládala. Vkrádaly se mi myšlenky typu „Těchto projektů je již hodně, nemá to cenu“ aj. Jenže pak mi došlo, že i blogů je hodně a kdybych si říkala podobnou myšlenku, nemusela bych ho ani psát. S tímto smýšlením bych v podstatě nemohla dělat vůbec nic a proto jsem se rozhodla tento projekt založit.

Momentálně mám všechny oblíbené blogy v záložkách na prohlížeči a koukám i na další blogy, na které narazím různě v komentářích. Blogování je skvělá činnost, která mnohé z nás naplňuje, ale bohužel nemáme nikde možnost např. chatovat. Každý z nás využívá trochu jinou platformu a již jsem se setkala, že daný člověk měl na blogu možnosti přidávání komentářů pouze přes Facebook, což mě osobně nevyhovuje. Chtěla jsem článek okomentovat a pochválit, ale bohužel nebylo jak.

Tento projekt jsem chtěla udělat trochu jiným, než jsou klasické instagramové účty, kde pouze sdílejí blogerky a blogery a tím jim dávají podporu. Očekávám od mého projektu více a ráda bych se také zaměřila na komunikaci celkově. Též bych se ráda vyvarovala, aby součástí tohoto projektu byli lidé, kteří mají pouze instagramový blog a proto je sdílet nebudu. Tento projekt je pouze pro blogery, kteří píšou články na své blogy a mají instagramový účet k blogu.

Ráda bych se seznámila s mnoha z vás a proto jsem se rozhodla, že součástí podpory na instagramu bude také soukromá chatovací skupina, kde bychom mohli probírat různá témata, radit si v oblasti blogování, inspirovat se ale i se blíže seznámit a třeba se časem stát blízkými přáteli.

Blogujeme všichni určitě pro radost a každého z nás se blogovací komunita týká. Proč bychom tedy měli zůstat pouze u čtení blogů a komentování článků, když bychom si mohli hromadně i dopisovat?

Co tedy je projekt Blogerky CZ/SK?

• komunita stejně zapálených lidí do psaní blogu

• instagramový účet @blogerky_czsk, kde budu sdílet vaše příspěvky a upozornění na nové články

• součástí tohoto profilu budou také dvě soukromé chatovací skupiny, viz. níže

• pro vstup do chatovacích skupin, mi napiš do DM, do jaké skupiny máš zájem vstoupit

• pro klasické sdílení na instagramovém profilu označuj profil @blogerky_czsk a používej #blogerky_czsk

Blogerky

• chatovací skupina č.1, kde si můžeme povídat, probírat co nás zrovna napadne, inspirovat se a zároveň si radit

• v této skupině se můžeme také informovat o nových článcích či novinkách na blogu

Vzájemná podpora

• chatovací skupina č.2, kam budeme pouze posílat své nové příspěvky a vzájemně se podporovat pomocí srdíčkování (případně uložení) příspěvku na Instagramu

• tato skupina musí mít pravidla, aby nás nezablokoval Instagram a to tyto:

1) Neposílat přímo příspěvky, ale poslat např. emoji, který se v novém příspěvku nachází či napsat nějaký text, který s příspěvkem souvisí (nepsat „nová fotka“)

2) Všem srdíčkovat příspěvky, přestože zrovna vy žádné nepřidáváte – cílem této skupiny je vzájemná podpora a ne si nahrabat lajky 🙂

Budu ráda, když tento instagramový účet podpoříte sledováním a stanete se součástí projektu. Samozřejmě nemohu takto dopředu říct, zda bude tento projekt úspěšným, ale zachovám si pozitivní přístup a budu doufat, že ano.

Mějte se krásně!

You Might Also Like

6 Comments

 1. WantbefitM

  Moc Ti držím palečky, aby se projekt vydařil! Moc děkuji za follow a už jsem Ti ho tam také hodila 🙂 Myslím si, že takovéhle skupiny se nikdy neztratí.

  WantBeFitM

  1. Adéla T.

   Jéé, moc Ti děkuji za tak milý komentář! ☺️ Moc si mě potěšila, ráda podpořím lidi, kteří dělají, co je baví ☺️

 2. elptackova

  Je to super nápad, určitě ho podpořím 😊 V dnešní době plné influencerů jsou blogeři tak trochu stranou, ale tohle nám zas může dát tu chuť psát nové články a vytvořit si hezkou komunitu blogerů 😊 juch!

  1. Adéla T.

   Moc Ti děkuji, že projekt podpoříš! Máš pravdu, že jsme takoví stranou, což je podle mě opravdu škoda. Kolikrát narazím na nádherné blogy s ještě hezčími slovy a jen žasnu. Naše komunita je taková utlačovaná, spousta lidí na instagramu se nazývá blogery, aniž by reálně nějaký blog měli. Prostě píšou na Instagram, což podle mě není úplně to samé. Blog je našim jakýmsi projektem a srdcem, kam pouštíme ostatní lidi a to je na tom to pěkné. Hezký článek prostě bude vždy 100x lepší než pouhý příspěvek na Instagram, který zvládne dnes skoro každý. Děkuji ♥️

 3. Karamelka

  skvělý nápad a moc ráda se podpořím 🙂

  1. Adéla T.

   Děkuji Ti, si zlatá 💛

Leave a Reply