SERIÁL: The Serpent (Had)

Tento seriál se nedávno objevil na platformě Netflix a ihned mě zaujal. Jsem milovník minisérií, ale i filmů, založených na skutečných událostí. Obzvlášť pak, jedná-li se o sériové vrahy. Fascinují mě jejich příběhy, baví mě je analyzovat a přemýšlet nad tím, co je k daným činům vedlo, kde vyrůstali a co se jim nejspíš honilo hlavou při páchání takových zvěrstv. Rozhodně nejsem fanoušek jejich činů, ale celé to téma mě velmi zajímá a nemohu se od toho zkrátka odtrhnout. Vyloženě toto téma nevyhledávám, spíš se ke mně nějakou náhodou dostane a já po něm vždy skočím, jako slepice po flusu – nemohu si pomoct.

Jakmile jsem narazila na tuto minisérii, nemohlo tomu být jinak. O sériovém vrahovi jménem Charles Sobhraj jsem ještě doposud neslyšela a ihned mě to zaujalo. Jak samotný náhled, popis, tak i trailer. Minisérie mi byla sympatická, jelikož se děj odehrával v 70. letech a ihned mi obě hlavní postavy byly sympatické (vzhledem). Samotný děj byl rozdělen na několik časových linek, které se vzájemně proplétaly a postupem času se tyto linky spojily v jednu. Někdo by mohl namítat, že to bylo matoucí, pro mě to však bylo uspořádané moc hezky a srozumitelně.

Jako u většiny seriálů, i zde jsem se musela nejdříve prokousat prvními dvěma díly, aby mě to opravdu chytlo a musela jsem ihned vědět, co bude dál. Nehodnotím to jako minus, jelikož to mám opravdu skoro u každého seriálu – zkrátka mi chvíli trvá, než si na celý děj a hlavně postavy zvyknu a opravdu se do toho vžiju.

Jakmile mě děj chytil, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Samotný vrah nebyl nijak extra vynalézavý, jako např. Ted Bundy, jelikož své oběti většinou otrávil a až po nějaké době je zabil. Stejně tak jsem se dočetla, že Charles neprojevoval spoustu typických charakteristik či povahových znaků právě pro sériové vrahy, přesto však jedním byl.

Po shlédnutí takového typu seriálu/filmu většinou ihned googlím, jak se příběh odehrál doopravdy a zda byl v pořadu hodně pozměněn či nikoliv. Tento seriál byl takměř velmi autentický a přestože tam byly určité oblasti pozměněny, nebylo to téměř nic zásadního pro děj.

Minisérii The Serpent jsem si velmi užila, bylo to pro mě něco nového a zajímavého. Samotné postavy byly většinou velmi sympatické a dobře napsané. Mé oči u sledování nezůstaly suché a seriál s mými emocemi několikrát opravdu zamával. Seriál proto hodnotím velmi kladně a určitě si ho zařadím mezi své top oblíbence, jelikož mě tato témata zkrátka baví. Přesto bych tento seriál doporučila spíše lidem, které takové téma také baví či se chtějí dozvědět něco nového. Není to však nic pro slabé povahy, protože je to občas vážně brutální – většinou zde sice nevidíme přímé zavraždění, přesto co si budeme povídat, pohled na zdrogované a přiotrávené oběti prosící o pomoc není příjemný. Děj je však opravdu napínavý a já nad ním pouze jen a jen žasnu a konečně chápu, proč se mu říkalo právě The Serpent (had). Do teď vstřebávám fakt, že je tato minisérie založena na skutečných událostech a co vše se ve světě dělo, pravděpodobně i děje a bude dít.

Byl to pro mě silný zážitek, který jsem si ale užila. Don’t judge me, thrillery a krimi, to je prostě moje.