Tři důležitá znamení zvěrokruhu a proč je dobré je znát

V poslední době jsem se celkem našla v astrologii a rozhodla jsem se založit zde novou rubriku, kam budu přispívat svými poznatky z astrologie.

Jistě každý z nás zná své sluneční znamení, jelikož je to nejznámější znamení zvěrokruhu a jeho horoskop se objevuje v nejednom časopise, stejně tak na internetu. Jsou však tací lidé, kteří si říkají „moje znamení mě vůbec necharakterizuje“ a to je z prostého důvodu a sice, že nás necharakterizuje pouze toto sluneční znamení. Existuje ještě lunární (měsíční) znamení a ascendent. Tyto tři znamení jsou velmi důležitá, co se týče naší charakteristiky a můžou nám pomoci více se pochopit a poznat, proč jsme tací, jací jsme.

Birth chart / graf narození

Abychom mohli zjistit tato znamení, je potřeba znát své datum, čas a místo narození. Toto určuje, jaká byla hvězdná obloha v čas našeho narození a postavení jednotlivých planet. Díky několika kalkulátorům online je velmi snadné zjistit naší birth chart (graf narození) a můžete si ji vypočítat třeba zde. Důležité je zadat všechna data správně a jelikož je to zahraniční stránka, napiš město bez háčků a čárek a u datumu si dej pozor, že musíš nejdříve zadat měsíc a až poté den. Jakmile budeš mít hotovou birth chart, můžeš díky ní zjistit, jaká jsou tvá „hlavní“ znamení.

Můj graf vypadá takto:

Po zhlédnutí mého grafu můžeš zjistit, že se slunce a měsíc nacházelo ve znamení Střelce a ascendent mám ve znamení Štíra. Spousta lidí má však Slunce a Měsíc v rozdílných znameních a právě proto jim může připadat, že sluneční znamení na ně úplně nesedí. Přiblížím ti tedy obecně, co jednotlivé aspekty znamenají.

Sluneční znamení/sun, star sign

Sluneční znamení v astrologii představuje naše ego a osobnost. Slunce je zářící hvězda a je považováno za centrum solárního systému. Právě proto naše sluneční znamení určuje jak záříme do světa, jak prožíváme život, jak vyjadřujeme naší individualitu a do koho rosteme jako lidé během života. Čím jsme starší, tím je naše sluneční znamení silnější, jelikož jsme mnohem více spokojení s tím, jací jsme a kým se stáváme. Slunce představuje životní sílu, co nás motivuje, naší nejhlubší verzi a vědomou mysl.

Ohnivá znamení (beran, lev, střelec)

Mají silnou energii, jsou impulzivní, vášniví a spontánní. Jsou motivováni inspirací a dobíjejí se díky fyzické aktivitě.

Vodní znamení (rak, štír, ryby)

Jsou aktivní, emociální, zvídaví a komunikativní. Jsou motivováni hlubokými emociálními touhami a dobíjejí se díky emociálním zkušenostem.

Zemská znamení (býk, panna, kozoroh)

Jsou rozumná, loajální, věrná a je na ně spoleh. Jsou motivováni materiálními potřeby a dobíjejí se díky práci a produktivitě.

Vzdušná znamení (blíženci, váhy, vodnář)

Jsou velmi otevřená, zvědavá, optimistická, cílevědomá a mají intelektuální hloubku. Rádi se vyjadřují intelektuálně a dobíjejí se díky společenským setkání.

Co znamená moje znamení?

Slunce ve Střelci charakterizuje především pozitivita a růst. Střelci potřebují prožít život jako dobrodružství a milují výzvy. Pohání je neustálá zvídavost a láká je svoboda a potřeba změny. Většinou bývají společenští, mají dobrý smysl pro humor a jsou velmi upřímní.

Lunární znamení/moon sign

Lunární znamení naopak od toho slunečního představuje jací jsme uvnitř, naší emociální stránku, pocity a intuici. Měsíc vládne noci a našemu emociálnímu světu, tudíž nás vede temnotou a je to velmi důležitý aspekt našeho astrologického profilu. Dá se považovat jako náš vnitřní citový kompas a určuje naše emociální reakce na podněty a lidi kolem nás. Měsíc v astrologii je spojován s matkou a mateřskou stránkou, naším vztahem s ní, jak nás ovlivnila a zároveň jak se my staráme o ostatní, proto se měsíc dá nazvat také jako naše vnitřní dítě. Měsíční znamení nám pomáhá pochopit proces našich pocitů, poznat sebe a to, díky čemu se cítíme v bezpečí.

Ohnivá znamení (beran, lev, střelec)

Jsou plní vášnivé energie a spoléhají se na svůj instinkt, mají tendenci reagovat dramaticky a impulzivně.

Vodní znamení (rak, štír, ryby)

Jsou extrémně intuitivní, mohou takříkajíc nasát energie kolem sebe a prožívají vše velmi intenzivně.

Zemská znamení (býk, panna, kozoroh)

Jsou racionální znamení zvěrokruhu, mají rádi své rutiny a pokud je něco naruší, cítí se nejistě.

Vzdušná znamení (blíženci, váhy, vodnář)

Jsou logičtí a zpracovávají své emoce jako informace, proto mohou občas působit odtažitě.

Co znamená moje znamení?

Měsíc ve Střelci značí optimismus a možnost vidět věci z větší perspektivy. Měsíc má vliv na to, jak se vidíme a ve Střelci značí, že se tito lidé mají hodně rádi, jsou si vědomi jejich pozitivních stránek, jsou sebevědomí a věří, že mají vše pro to, aby v životě nějakým způsobem uspěli. Největší strach mají ze ztráty kontroly a jejich nezávislosti, svobody a jsou nejšťastnější, když je život vzrušující.

Ascendent/rising sign

O ascendentu by se v podstatě dalo říct, že je to takový mix slunečního a měsíčního znamení. Představuje naše fyzické tělo, styl, postoj k životu a je považován jako naše maska či společenská osobnost. Udává to, jak nás vnímá naše okolí a co očekáváme od života. Pokud se někdo neztotožňuje se svým slunečním znamením, je dost možné, že se ztotožňuje více právě se svým ascendentem. Ascendent vyjadřuje, jakým způsobem si uvědomujeme a vnímáme sami sebe, jak působíme na první dojem, ale nikoliv to, jakými skutečně jsme.

Ohnivá znamení (beran, lev, střelec)

Jsou velmi přátelští, organizovaní, sebevědomí a radostní.

Vodní znamení (rak, štír, ryby)

Jsou známí pro jejich emoce, intuici a pocity, jsou nápomocní a jemní.

Zemská znamení (býk, panna, kozoroh)

Jsou považováni za velmi klidné a stresu odolné, neukazují své emoce a díky tomu se jeví jako chladní.

Vzdušná znamení (blíženci, váhy, vodnář)

Mají výborné komunikační dovednosti, jsou velmi společenští a nezávislí.

Co znamená moje znamení?

Díky ascendentu ve Štíru jsou tito lidé inspirativní, mají spousty nápadů a právě kvůli tomu vystupují z davu. Mají talent zachovat si pozitivní nadhled i přes překážky, kterým čelí. Jsou záhadní, vášniví a mají skvělou intuici. Jejich naplnění spočívá v přijetí svých emocí a naučení se být v míru sami se sebou.

Samozřejmě naší osobnost určují i ostatní aspekty v grafu narození, jako je postavení planet a jejich znamení, domy aj. Stejně tak u Slunce a Měsíce záleží na tom, v jakém domě jsou atd. O tom ale zase někdy příště. Časem bych chtěla rozebrat jednotlivá znamení dopodrobna, stejně tak planety v různých znameních či domech.

Já osobně v astrologii věřím a čím dál více se v utvrzuji v její pravdivosti. Začínám ji více zkoumat, abych si mohla více porozumět, inspirovat se a také se více poznat. Faktem je, že se v tom opravdu hodně nacházím a baví mě se učit nové věci ohledně toho. Tento blog se nejmenuje moonchild jen tak pro srandu, jelikož měsíc a celkově vesmír jako takový mě vždy hrozně lákal, stejně tak astrologie, ale teprve nedávno jsem se o to začala zajímat více do hloubky a napadlo mě, že to tu budu sdílet. Je to již součástí mne, stejně jako tento blog.

Zajímá vás astrologie a věříte, že postavení planet a hvězdná obloha v čas našeho narození nás nějakým způsobem ovlivnila nebo ne? Znáte tyto tři znamení a znáte ty svoje? Dejte mi vědět dole v komentářích.

Mějte se krásně!