True crime minisérie

Jestliže to o mně ještě nevíte, jsem milovnice true crime příběhů, dokumentů, filmů a minisérií. Fascinují mě příběhy o opravdovích vrazích a občas si říkám, jestli je se mnou vše v pořádku, ale je to tak, jak to je a nestydím se za to.

Rozhodla jsem se tedy sepsat mé nejoblíbenější pořady na toto téma, takže pokud si podobný nadšenec, jsi tu správně.

Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho (2019)

Aktuální rozhovory, archivní záběry a audio nahrávky pořízené v celách smrti tvoří šokující portrét nechvalně známého sériového vraha Teda Bundyho.

Mou vášeň pro opravdové zločiny ve mně probudil právě Ted Bundy a to díky filmu, v kterém ho hraje Zac Efron. Ačkoliv v tomto filmu nebylo ukázáno příliš z vražd a není úplně autentický, získal si mě a započala tím má mánie. Tato minisérie je doplněna reálnými záběry Teda, stejně tak celou sérii doprovází jeho pravý hlas z kazet. Pokud o Tedovi něco nevíte, zde se dozvíte absolutně vše a je to podané tak úchvatně, že vás to vtáhne, aniž byste se o to museli snažit.

Night Stalker: Hon na sériového vraha (2021)

V roce 1985 číhá ve stinných zákoutích sluncem zalitého Los Angeles krutý sériový vrah. A dva neúnavní detektivové mu jdou bez ustání po krku.

Richard Ramirez pro mě bylo absolutně neznámé jméno, dokud jsem si nepustila Night Stalker. Možná i díky tomu se mi série tak líbila a musím přiznat, že i můj přítel byl z tohoto případu nadšený. Seriál je skvěle natočen a sebere vám dech.

The Serpent (2021)

Nelítostný vrah Charles Sobhraj, známý také jako Bikini Killer, si v 70. letech bere za cíl západní turisty v jihovýchodní Asii

Tato minisérie je celá hraná, tudíž se zde neobjevují žádné reálné osoby, kterých se případ opravdu týkal. Přesto je dějem věrná realitě a moc se mi líbila i obsazením. Na tento seriál však vznikl před pár měsíci samostatný článek, který si můžeš přečíst zde.

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka (2019)

Hrozivá videa vyšinutého zločince donutí skupinku amatérských internetových detektivů pustit se do riskantního pronásledování, které je vtáhne do temného podsvětí.

Upřímně? Na tohle jsem se dívat původně vůbec nechtěla, protože jsem se bála, že zde uvidím vraždy koťátek a vůbec jsem nečekala, jakým směrem se tato minisérie vyvine. Ačkoliv je zde pár znepokojujících videí s kočkami (nebudu ani říkat jaké, prostě jsem se zrovna radši nedívala), dokument se zaměřuje na známého vraha, který celou vraždu natočil a poté dal na internet. Byl to pro mě opravdu silný příběh a zpracovávala jsem to pár dní, nebudu lhát.

Unsolved mysteries (2020)

Legendární dokumentární seriál se vrací na obrazovky s další várkou záhadných zmizení, šokujících vražd, nadpřirozených setkání a dalších skutečných případů.

Seriál, který by se měl brzy dočkat třetí řady, se zaměřuje v každém díle na jiný případ. Jak již název napovídá, jedná se o nevyřešené případy a každý díl ve vás tak zanechá zmatek a touhu po odpovědích. Nedostanete je, bohužel. I tak je to ale naprosto úžasný seriál, takže pokud vám nevadí záhady, je to to pravé pro vás.

Schodiště (2022)

Příběh inspirovaný skutečnými událostmi sleduje osudy rodiny Michaela Petersona ze Severní Karolíny a podezřelé okolnosti kolem úmrtí jeho manželky Kathleen Petersonové.

Další hraný seriál se skvělým obsazením tentokrát z produkce HBO, který začne opravdu dobře a Toni Collete si zde střihne hned tři znepokojivé scény, které však zahraje absolutně senzačně. Bohužel u posledních (asi dvou) dílů se již trochu vytratil můj zájem, ale i tak se mi seriál líbil a dokoukala jsem ho. Případ mě zaujal a mám v plánu si ještě pustit dokumentární verzi.

Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera (2022)

Usvědčený zabiják Jeffrey Dahmer za víc než deset let zavraždil sedmnáct mladých kluků a mužů. Jak to, že tak dlouho dokázal unikat spravedlnosti?

No a nakonec naprostá novinka, která vyšla 21. září, tedy dnes. True crime minisérie, kde hraje Evan Peters vraha? Count me in! Nemohlo to vyjít v lepší čas, než když jsem doma lehla s covidem, takže jsem na to okamžitě začala koukat. Hned první epizoda byla hodně znepokojující a drsná, takže jsem ihned věděla, že to bude skvělý seriál. Zatím jsem to nedokoukala celé, ale i přesto již doporučuji všema deseti.

To by bylo ode mně vše, mějte se krásně a těším se na vás zase u dalšího článku.