Vědomý deník – cesta k vědomému žití

Vydej se na cestu sebepoznání a nauč se vědomě tvořit svůj život

Petr Vozák

Vědomý deník je určen lidem, kteří se rozhodli žít svůj život vědomě a tím za něj převzít plnou odpovědnost a skutečně si ho užívat. Nejsou to totiž vnější okolnosti, které řídí náš život, nejsme oběti toho, co se děje kolem nás. Jsme to my sami, naše myšlenky a pocity, náš vnitřní svět, na který jsme zapomněli a který vytváří to, co tam venku zažíváme. Vědomý deník ti pomůže změnit své nitro a svůj pohled na vše, co se ti v životě děje, zklidnit se, otevřít své srdce a stát se vědomým tvůrcem svého radostného života.

Vědomý deník si mě našel, jako na zavolanou v ten pravý čas, jelikož se tomuto způsobu žití čím dál více otevírám a o dané téma se zajímám. Deník vám slouží k 90 denní cestě za lepším životem a vědomému žití. Pomůže vám odbourat určitá přesvědčení a změnit nastavení mysli. Celková myšlenka deníku je opravdu krásná, pravdivá a čistá.

Pokud tedy pociťujete, že potřebujete změnu a že se cítíte nešťastní či znavený životem, myslím, že by vám tento deník mohl pomoci navést vás na lepší cestu a cítit se tak lépe.

Autorem je Petr Vozák a sehnat ho můžete na webu Vědomý den.

Nechci zde zveřejňovat mnoho fotek z deníku, jelikož samotný vnitřek deníku se nikde na internetu oficiálně moc nenachází, ale něco málo zde samozřejmě uvidíte. Přestože mě osobně to trochu vadilo, deník mě oslovil natolik, že jsem si ho objednala i navzdory tomu a myslím, že za to opravdu stojí – věnuji tím totiž více času sobě a své mysli.

Hned na začátku nás uvítá citát, který se mnou rezonuje a myslím, že autor zvolil správná a pravdivá slova na začátek. 

V deníku se nachází několik maleb, stejně tak ilustrací, například značící naší cestu. 

V úvodu deníku se dozvídáme, co je vlastně Vědomý deník, jak nám může pomoci, jaká bude naše cesta a co bychom měli znát před začátkem této cesty.

Poté se vydáme na cestu sebepoznání, která je rozdělena do devíti kroků.

V těchto krocích postupně zhodnotíme sebe, situace, lidi kolem nás, vyzkoušíme si vděčnost a zvolíme směr naší cesty. V každém z kroků je prostor na zapsání svých poznatků a otázky k zamyšlení, na které odpovídáme.

Autor zde uvádí, že je pouze na nás, jak rychle nebo pomalu tyto kroky splníme a líbí se mi, že je tedy na každém, jaké tempo si pro sebe zvolí.

Následně již přichází hlavní část, kde se učíme vědomě tvořit svůj život pomocí každodenních zápisků.

Deník je samozřejmě nedatovaný, takže začít můžeme kdykoliv a je moc hezky zpracovaný.

Celkově na mě deník působí klidným dojmem a autor jako kdyby mi v mnoha ohledech mluvil z duše.

Jakmile si deník objednáte, získáte přístup k uzavřené skupině Vědomý klub, kde najdete doplňující PDF soubory k deníku. K objednávce jsem dostala také zdarma propisku z bambusového dřeva. 

Deník mi přišel v týdnu a ihned jsem se do něj začetla. Postupně jsem prošla úvodními kroky a počínaje dneškem začínám svou cestu v podobě každodenních zápisků. Těším se, co mi tato cesta přinese a popravdě už teď začínám vnímat, že se můj pohled a přístup trochu mění.

Rozhodla jsem se tedy doporučit tento deník i vám, jelikož si myslím, že se o něm zatím moc neví a ráda bych, aby si našel cestu k více lidem, kteří jsou této změně otevření a uvítají ji. 

Pokud si myslíte, že deník není nic pro vás, možná by ho uvítal někdo vám blízký a byl by to krásný dárek.