Více vzduchu do svých plic

Ranní cigaretu jsem nahradila horkým bylinným čajem a meditací, což mi prospělo a příjemně nastavilo tón dne. Netuším, zda je to právě zmiňovanou meditací nebo nekouřením, ale jsem více přítomná. Všímám si a vnímám jinak. Odpovídám jinak. Dávám si čas. Zjišťuji, že mám opravdu spoustu času. Najednou se nevědomě neztrácím při kouření, ale pozoruji. Jsem. Je to zvláštní, ale příjemná změna. Cítím se plná motivace a odhodlání. Věřím, že tentokrát tomu bude jinak. Že tentokrát to dokážu, protože už to vlastně žiju.

Tahle cesta nemá cíl a pokud ano, tou závěrečnou rovinou jsem již proběhla.

Ukončila jsem to.

Kdo si pamatuje můj seznam 30 snů, které bych si přála splnit do 30 (čti zde), tak jistě ví, že na mém seznamu byl bod “Přestat kouřit” a to konkrétně hned jako první bod. S radostí mohu prohlásit tento bod za splněný a to od neděle 23.4.23

Proč jsem se k něčemu takovému rozhodla je pravděpodobně všem jasné a to hlavně kvůli zdraví. Letos je pro mě zdraví prioritou a přestat kouřit bylo rozhodně v plánu.

Bylo to jednoduché?

Rozhodnout se? Ano.

Přestat? Ani ne.

Nebudu lhát, procházka růžovým sadem to nebyla a to obzvlášť prvních pár dní. Poté už to ale bylo každým dnem lepší a jednodušší.


První dny se mi však myšlenky často sbíhaly k cigaretám a jelikož jsem byla několik let zvyklá kouřit, nebylo to pro mě vůbec snadné. Spouštěčem pro mě byla nuda, obzvlášť doma. Musela jsem neustále něco dělat, abych měla myšlenky jinde.

Nejhorší den pro mě byl ten třetí, jelikož jsem se vůbec nedokázala na nic soustředit a pořád jsem jen přemýšlela, jestli to nemám prostě vzdát. Dokázala jsem to však překonat a od té doby to už celkem šlo. Jako kdyby se ve mně ten den něco zvrtlo. Přepnulo. Už jsem si víc věřila a nechtěla jsem těch pár dní zahodit. Tak jsem je nezahodila. Dnes jsem již 41 dní nekuřákem a jsem na sebe pyšná.

Nejsem již otrokem.

A tak si teď už jen užívám.

Užívám si více vzduchu do svých plic.

Užívám si, že jsem nekuřák.

A co je na tom úžasné? Inspirovala jsem mého tátu a asi po 9 dnech se ke mně přidal.

Pokud chcete, dokážete cokoliv. Já dokázala pro mě kdysi nemožné a když to dokážu já, tak vy taky.

Stačí si jen věřit.