WRITING PROMPT: 5 každodenních radostí

What are 5 everyday things that bring you happiness?

Jakých 5 každodenních věcí mi přináší radost? Upřímně, tato výzva mi celkem sedí, protože velmi ráda hledám každodenní maličkosti a vděčnosti. Pomáhá mi to udržet pozitivnější mysl a hlavně zdravější přístup k životu celkově. Cítím se díky tomu lépe, ačkoliv je to někdy třeba jen na chvilku.

Co mi tedy přináší radost každý den?

1. BLÍZKÉ VZTAHY

Původně jsem tuto část chtěla věnovat pouze mému příteli, ale nakonec jsem se rozhodla to trochu zobecnit, přestože přítel má na tomto segmentu největší podíl.

Každý den mi však přináší radost, že mám po svém boku tak chápavého a empatického člověka jako je přítel. Zažili jsme spolu již hodně situací, zvládli jsme překonat spoustu opravdu ošklivých a těžkých překážek, z kterých jsme však vyšli silnější než kdy dříve. Dokonce jsme díky tomu byli i nějaký čas od sebe, přesto si naše srdce našla tu cestu zpátky k sobě. Nikdo mě nezná tak dobře jako on mě a naopak. Věřím, že jestli existují spřízněné duše, pak on je tou mou. Každý den mi připomíná, že stojí za to žít a je mou každodenní radostí a důvodem se usmívat.

Do této kategorie ale patří i rodina, za kterou jsem nejvíc vděčná. Mám opravdu úžasné a chápavé rodiče, kterým se můžu s čímkoliv svěřit a nikdy za to nebudu souzena. Moji rodiče nejsou rozvedení a milují se každým dnem více a více, čímž mi jsou moc pěkným vzorem. Jsem s nimi v kontaktu téměř každý den aspoň přes zprávy a snažím se je často vídat a když v kontaktu náhodou nejsme, i tak patří do mých každodenních radostí.

2. MŮJ KOCOUR SHADOW

Ráno mě většinou probouzí jeho předení, při odcházení do práce se mnou poctivě chodí až na chodbu a po příchodu z práce mě jako první vítá u dveří. Jakmile si ho vezmu do náruče, uvelebí se na mně a vydrží u mě několik minut. Přestože má své nálady a dokáže se mi opravdu silně zakousnout do nohy, neměnila bych ho a bezmezně ho miluji.

Každý den jsem za něj vděčná a při pohledu na něj mě zaplaví neuvěřitelně silný pocit štěstí. Vždy jsem si myslela, že mé srdce patří spíše psům, jelikož jsem celé dětství a dospívání měla pejsky, ale Shadow mě přesvědčil o tom, že mé srdce patří kočkám. Nebo aspoň minimálně jemu.

3. MÉ ZÁJMY

Poslední dobou čtu pravidelně každý den a moc mě to baví. Na chvíli díky tomu zmizím do jiného světa nebo se díky tomu vzdělávám v osobní či spirituální rovině. Čtení mi přináší radost a pomáhá mi být lepším člověkem.

Další radostí je pro mě pohyb, ať už je to cvičení nebo procházka. Stejně jako u pohybu, tak i u meditace, kterou provádím každý den, se napojím sama na sebe a mohu díky tomu jen tak být.

Tady a teď.

Co je víc?

4. SMÍCH A RADOST OSTATNÍCH

I když ne pokaždé mám dobrou náladu, většinou se mi každý den povede v práci utrousit nějakou vtipnou poznámku a rozesmát tak aspoň jednoho člověka.

Případně se snažím dělat aspoň laskavé maličkosti jako například, že někomu něco dám, pochválím nebo se jiným způsobem o ně nějak postarám či jim s něčím pomohu. Pokaždé mě to zahřeje u srdce, že jsem někomu dokázala aspoň trochu zpříjemnit den.

5. HUDBA

Ať už je to nějaká skvělá píseň v rádiu po cestě do práce nebo má oblíbená hudba do sluchátek, jednoznačně patří do mých každodenních radostí a vždy mi dokáže zlepšit náladu.

A co dělá radost vám?