Knihy,  Oblíbenci,  Writing Prompts

WRITING PROMPT: Kniha

What book could you read over and over again?
(Jakou knihu bys mohla číst stále dokola a dokola?)

„Tolik peněz a život tak dlouhý, jak jen si budeš přát! To jsou dvě věci, kterým by většina lidí dala přednost přede vším ostatním – potíž je v tom, že lidé mají sklon volit právě to, co je pro ně nejhorší.“

Albus Brumbál (Kámen mudrců)

Většina jistě poznala, o jakou knihu/knižní sérii se jedná a nejspíš by tomu u mně ani nemohlo být jinak. Harry Potter je pro mě srdcovka, která mě v dětství naprosto pohltila a dodnes nezapomenu na čas, kdy jsem se vydala do světa čar a kouzel poprvé a ztratila tak zájem o obyčejný mudlovský život (berte s nadsázkou). Fascinoval mě každý aspekt kouzelnického světa a má dětská duše byla lapena.

Dodnes je.

K této knižní sérii se vracím nejraději a nacházím v ní hlavně klid. Někteří mají HP spojeného s příchodem podzimu, u mě však vede vánoční čas, nejspíše proto, že jako dítěti mi to přišlo jako nejkouzelnější období jinak poměrně obyčejného roku (ach, ta dětská mysl).

Oblíbený díl však vybrat nedokážu.

Každý je něčím jinak výjimečný a pro mě speciální, takže si tímto dovoluji trošku obejít otázku a předstírat, že zas tolik nezáleží na tom, zda píšu o knize nebo knihách. Jakmile jsem si totiž přečetla otázku, odpověď na ni přišla v podstatě sama.

Považuji se za Potterhead a samozřejmě se to nějakým způsobem odráží na mém životě, nehledě na to, že Daniel Radcliffe podstatně ovlivnil můj typ mužů, kteří mě přitahují (bez nadsázky, Dan je prostě hot).

Také mám tetování s HP tématikou, sbírám HP Lego, každý rok se dívám na všechny filmy (ano, před Vánoci), na novou hru Hogwarts Legacy jsem se těšila jako malé dítě, dostávám často dárky s HP tématikou, aj.

Mým velkým snem mimo jiné je navštívit Warner Bros Studio v Londýně, abych zažila kousek toho kouzelného světa na vlastní kůži. Doufám, že si tento sen v blízké době splním.

Co vám o tom budu dál vypravovat?

Je to prosté, buď Pottera miluješ nebo ne. Já se řadím k jeho milovníkům a jsem za to vděčná.

Bez HP bych dnes nebyla tím, kým jsem.

Always.

Tyto writing prompts jsem objevila na WordPress teprve včera a mile mě překvapilo, že je na každý den jiná otázka. Připomíná mi to téma týdne na blogu a určitě se tohoto formátu u mě dočkáte častěji.

Mějte se krásně.

6 Comments

 • Smile Thess

  Super článek, já HP úplně miluju a koukat začínám někdy pondzim, jindy zima, takže to mám takové obojetné 😀 Já jsem sběratel knízek – mám klasická vydání, ilustorvaná a teď i ty s novým přebalem (nevadí, že ten příběh je stále stejný) a pak kupuji různé doplňové, nejradši mám asi 3D Bradavice. K tomu mám spoustu serepetiček – Hedviku, lahve, přívěsky na klíče, hůlky a dokonce „Kulový blesk“, který jsme vyhráli na hospodském kvízu právě na téma HP. Mým snem je se znovu podívat do studií, tam to bylo kouzelné 🙂

  • Adelaine

   To je tak skvělý! Závidím ti tvou sbírku, já postupně také rozšiřuji 😍 Ve studiích to musí být prostě nádhera, moc se tam těším. Děkuji ti za komentář 🤍

 • Leník

  HP jsem viděla jen pár dílů, fantasy mě moc nebere. Zajímám se spíše o historii. Přečetla jsem desítky knih o 2. světové válce, ale čeho je moc, toho je příliš, už se musím přeorientovat na jiný žánr 😀

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *