WRITING PROMPT: Nejzábavnější forma cvičení?

What’s the most fun way to exercise?

V dnešním writing prompts se zaměřím na podle mně nejzábavnější formy pohybu. Vybrala jsem tři, které mě osobě nejvíce baví a naplňují. Jsou to druhy, při kterých se dokážu plně naladit sama na sebe a přitom si daný pohyb opravdu upřímně užívat.

Já osobně jsem měla s pohybem vždy takový rozporuplný vztah. Tělocvik ve škole jsem přímo nesnášela a to jakýmsi způsobem formulovalo můj vztah k pohybu celkově. Časem jsem si však našla správnou cestu a dnes již mohu říct, že mě pohyb činí šťastnou.

Našla jsem si k němu lásku.

Už dávno vím, že neexistuje žádný špatný pohyb, pouze si každý musí najít ten svůj. Stejně tak je důležité druhy pohybu obměňovat, aby se člověk nezačal nudit a aktivita mu stále přinášela radost. Dalším klíčovým faktorem v pohybu a celkově v cestě za zdravým životním stylem je zůstat konzistentní.

První zábavný způsob pohybu je za mě určitě plavání. Je to příjemná forma kardia, díky které můžeš spálit hodně kalorií a v podstatě se u toho ani nezapotit (nebo ti to tak aspoň nepřipadá). Plavání posiluje svaly, zlepšuje celkovou kondici a kardiovaskulární činnost, ale pomáhá i zredukovat hmotnost a zvýšit flexibilitu.

Já se snažím plavat jednou týdně, abych měla změnu od klasického cvičení. Poslední dobou to však bylo dost nepravidelné a opět se snažím tento pohyb zařadit do své rutiny. Plavat chodím společně s přítelem, k čemuž bych jen dodala, že je opravdu skvělé pohyb spojit s někým dalším a mít tak společnou aktivitu – obzvlášť pak v partnerském vztahu!

Mou další oblíbenou aktivitou je pilates. Tato forma cvičení kombinuje jógu a posilování, což je kombinace, která mi naprosto vyhovuje. Soustředí se hlavně na rozvoj síly, flexibility, rovnováhy a správného držení těla.

Pilates mi umožňuje napojit se na své tělo a nemyslet na nic jiného než na sebe a pohyb. Díky tomu mám klidnější a vyrovnanější mysl. Rozhodně mě to baví více než klasické posilování, přestože je to v mnoha ohledech podobné.

Co se však týče nejzábavnější metody cvičení, na první místo musím dát turistiku či procházky.

Turistika je spojení příjemného s “nepříjemným” a může se ji věnovat téměř každý. Jedná se o jednoduchý způsob pohybu, při kterém můžeš objevovat nová místa a zároveň při tom trávit čas se svými nejbližšími. Nadýcháš se čerstvého vzduchu, vyčistíš hlavu a ještě uděláš něco pro svou fyzičku, nehledě na to, že získáš i pěkné vzpomínky.

A jaký pohyb máš nejraději ty? Jaký ti připadá nejzábavnější a nejvíce tě naplňuje?